Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2015, 18:55

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Battle Chasers nową grą współtwórców serii Darksiders

Składające się z osób odpowiedzialnych za powstanie serii Darksiders studio Airship Syndicate zapowiedziało swój debiutancki projekt. Gra będzie oparta na serii komiksów Battle Chasers stworzonych przez jednego ze współzałożycieli firmy – Joego Madureirę

W Battle Chasers gracze pokierują m.in. Garrisonem. - Battle Chasers nową grą współtwórców serii Darksiders - wiadomość - 2015-02-26
W Battle Chasers gracze pokierują m.in. Garrisonem.

Zapowiedziana przez Airship Syndicate produkcja będzie adaptacją wydawanego w latach 1998-2001 komiksu Battle Chasers, którego autorem jest jeden ze współzałożycieli studia, Joe Madureira. Szczegółów dotyczących projektu ujawniono na razie niewiele, ale w rozmowie z serwisem Polygon wspomniany wyżej Madureira wraz ze swoim wspólnikiem Ryanem Stefanellim zdradzili, że tytuł będzie RPG-iem o klimacie porównywalnym z serią Darksiders. Deweloperzy zaznaczają, że zamierzają połozyć duży nacisk na eksplorację podziemi, choć nie chcieli podzielić się większą ilością informacji. Wiadomo natomiast, że w produkcji znajdą się bohaterowie znani z komiksowego pierwowzoru – gracze będą mogli pokierować takimi postaciami, jak wojownik Garrison, dziewięcioletnia dziewczynka Gully i golem Calibretto.

Nad produkcją pracować ma niewielki zespół składający się z maksymalnie piętnastu osób. Stefanelli podkreśla, że chcą zrobić grę nawiązującą do klasyki gatunku, ale wykonaną w nowoczesnym stylu. Data premiery nie jest znana, aczkolwiek ma się ukazać na PC i konsolach, nie wykluczona jest też wersja na tablety. Tajemnicą pozostaje też dokładny tytuł projektu, który na razie znany jest po prostu jako Battle Chasers. Co ciekawe, twórcy nie podjęli jeszcze decyzji związanej z pozyskaniem funduszy potrzebnych na stworzenie produkcji – na razie rozważane jest nawiązanie współpracy z zewnętrznym inwestorem lub zdobycie pieniędzy za pomocą serwisu Kickstarter.

Warto zaznaczyć, że równolegle z grą powstaje kolejny komiks z serii, za który odpowiedzialny będzie oczywiście Joe Madureira. Szczegóły nie są jeszcze znane, ale nowa opowieść składać ma się najprawdopodobniej z trzech zeszytów, z których perwszy kontynuować będzie historię zakończoną w 2001 roku. Deweloperzy mają zresztą duże plany związane z rozwojem cyklu i nie wykluczają, że zostanie on przeniesiony w inne obszary rozrywki.

Battle Chasers to wydawany w latach 1998-2001 komiks autorstwa Joe Madureiry. Seria doczekała się dziewięciu zeszytów, po czym została zawieszona, jako że jej twórca postanowił rozpocząć karierę w branży gier. Akcja cyklu osadzona jest w fantastycznym świecie, w którym magia i nauka funkcjonują obok siebie.