Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2015, 19:55

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Blitzkrieg 3 – twórcy rezygnują z systemu mikrotransakcji

Studio Nival zrezygnowało z dotychczasowego modelu biznesowego w Blitzkrieg 3. Twórcy, na skutek wielu nieprzychylnych wypowiedzi ze strony fanów cyklu, wycofują ze swojej gry opcję mikropłatności. Warto również wspomnieć o możliwości przedpremierowego nabycia tytułu i wzięcia udziału w zamkniętych testach alfa.

Blitzkrieg 3 ostatecznie bez systemu mikrotransakcji. - Blitzkrieg 3 – twórcy rezygnują z systemu mikrotransakcji - wiadomość - 2015-02-26
Blitzkrieg 3 ostatecznie bez systemu mikrotransakcji.

Cykl Bliztkrieg to bardzo udana seria gier z gatunku RTS, która przez lata obecności na rynku zdążyła zgromadzić wokół siebie sporą rzeszę oddanych fanów. Najnowsza odsłona cyklu, Blitzkrieg 3, która oficjalnie jeszcze nie ujrzała światła dziennego, szybko wywołała falę negatywnych komentarzy z powodu zaimplementowanego w niej systemu mikrotransakcji. Studio Nival zdecydowało się jednak na zmianę swojego dotychczas przyjętego modelu biznesowego, powracając do klasyki i ostatecznie rezygnując z opcjonalnych opłat dostępnych z poziomu gry.

Sergey Orlovskiy, dyrektor generalny studia Nival, przyznał w stosownym uzasadnieniu, że rynek gier wideo w tym momencie powraca do prostszego i bardziej przejrzystego modelu płatności jednorazowych, co z kolei wpłynęło na zmianę polityki wspomnianego zespołu deweloperskiego. Tym samym w Blitzkrieg 3 gracze nie uświadczą jakiejkolwiek wirtualnej waluty czy innych form dodatkowych płatności. Nie zmienia to jednak faktu, że w przyszłości nie zabraknie jakichś płatnych bonusów. Z czasem gracze mają otrzymać bowiem sposobność nabycia dodatkowych kampanii w postaci dodatków DLC, chociaż szczegółów na ten temat w tym momencie niestety brakuje.

Warto również wspomnieć, że już teraz zainteresowane osoby mogą złożyć pre-order na elektroniczne wydanie omawianego RTS-a, zawierający trzy oddzielne kampanie stworzone dla pojedynczego gracza. Gra kosztuje w tym wypadku niecałe 30 dolarów (około 110 zł) i umożliwia również natychmiastowe wzięcie udziału w drugim etapie zamkniętych testów alfa.