Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2015, 22:05

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Fallout Anthology na PC w październiku

Podczas imprezy QuakeCon 2015 zapowiedziane zostało Fallout Anthology – kolekcjonerski zestaw wszystkich odsłon serii Fallout, jakie dotychczas wydano na komputery osobiste.

Zawartość zestawu Fallout Anthology.

Podczas tegorocznej edycji imprezy QuakeCon Pete Hines, wiceprezes działu PR i marketingu firmy Bethesda Softworks, zapowiedział Fallout Anthology – kolekcjonerski zestaw wszystkich dotychczasowych odsłon kultowej serii post-apokaliptycznych cRPG-ów, jakie ukazały się na komputerach osobistych; począwszy od debiutanckiego Fallouta z 1997 roku i jego kontynuacji, przez spin-offowe Fallout Tactics: Brotherhood of Steel, na Falloucie 3 (Game of the Year Edition) i Fallout: New Vegas (Ultimate Edition) skończywszy. Wszystko to zapakowane zostanie w efektowną replikę pocisku do Grubasa – wyrzutni miniaturowych bomb nuklearnych. Co więcej, owo „opakowanie” przewiduje miejsce dla płyty z Falloutem 4. Fallout Anthology trafi do europejskich sklepów 2 października. Liczba dostępnych egzemplarzy będzie ograniczona, co zostało potwierdzone przez Hinesa na jego profilu w serwisie Twitter.

Fallout Anthology na PC w październiku - ilustracja #2

Fallout to seria post-apokaliptycznych gier cRPG, której początek dał wydany w 1997 roku Fallout, stworzony przez Black Isle Studios. Dotychczas w cyklu ukazały się dwie pełnoprawne kontynuacje oraz cztery spin-offy: Fallout Tactics: Brotherhood of Steel, Fallout: Brotherhood of Steel, Fallout: New Vegas i mobilne Fallout Shelter. Ponadto na przestrzeni lat anulowano kilka innych projektów, w tym MMORPG osadzone w tymże uniwersum. Aktualnie w produkcji znajduje się Fallout 4, który zadebiutuje 10 listopada na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Obecnie wszystkie prawa do marki znajdują się w posiadaniu firmy Bethesda Softworks.