Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 grudnia 2015, 08:59

autor: Adrian Werner

Star Wars: Battlefront nie otrzyma DLC z elementami z Przebudzenia Mocy

Studio DICE poinformowało, że nie ma planów opracowania dodatków DLC do Star Wars: Battlefront zawierających elementy z filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Te pojawią się dopiero w kolejnych odsłonach tego FPS-owego cyklu.

Elementy z Epizodu 7 pojawią się dopiero w przyszłych odsłonach cyklu Star Wars: Battlefront. - Star Wars: Battlefront nie otrzyma DLC z elementami z Przebudzenia Mocy - wiadomość - 2015-12-27
Elementy z Epizodu 7 pojawią się dopiero w przyszłych odsłonach cyklu Star Wars: Battlefront.

Obecnie w kinach niepodzielnie rządzi film Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Biorąc pod uwagę zatrzęsienie różnorodnych produktów mu towarzyszących, takich jak zabawki, komiksy czy gadżety, wielu graczy zadawało sobie pytanie, czy w planach są jakieś DLC do tegorocznego Star Wars: Battlefront, które byłyby powiązane z tym kinowym przebojem. Okazuje się jednak, że nie ma na to żadnych szans. Informacje te pochodzą z oficjalnego konta Twitter gry, gdzie w odpowiedzi na pytanie fana twórcy poinformowali, że przy tej odsłonie Star Wars: Battlefront ograniczą się tylko do oryginalnej kinowej trylogii. Warto zwrócić uwagę na wyszczególnienie, że chodzi tu tylko o tę konkretną odsłonę marki. Sugeruje to, że elementy z filmu Star Wars: The Force Awakens znajdziemy w kolejnych częściach Star Wars: Battlefront.

Już od pewnego czasu wiemy, że wydawca, czyli Electronic Arts, ma w planach więcej gier z serii Star Wars: Battlefront. Oczywiście, wszystko zależy od powodzenia finansowego tegorocznej odsłony. Na razie nie udostępniono konkretnych wyników sprzedaży, ale produkcja wydaje radzić sobie całkiem dobrze, więc powstanie kontynuacji wydaje się przesądzone.

W takim wypadku z punktu widzenia wydawcy, ograniczenie Star Wars: Battlefront tylko do pierwszej trylogii ma sens. Elementy z najnowszych odsłon filmowej sagi bez wątpienia okażą się dużą zachętą do zakupy kolejnych produkcji Electronic Arts, a tegoroczna gra zapewne doskonale poradzi sobie nawet bez takiego wsparcia. Trochę jednak szkoda, że po wyjściu z kina nie możemy pobawić się postaciami i lokacjami, które właśnie obejrzeliśmy na srebrnym ekranie.

Warto przypomnieć, że Star Wars: Battlefront ma otrzymać cztery płatne DLC z nową zawartością i pierwszy z nich trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku. W sumie dodatki te mają wzbogacić grę m.in. szesnaście map, cztery postacie oraz tyle samo trybów rozgrywki. W planach jest także kilka mniejszych darmowych rozszerzeń.

Star Wars: Battlefront trafiło do sprzedaży 19 listopada tego roku, w wersjach na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. W naszym kraju produkcja ukazała się w edycji zlokalizowanej kinowo, a więc z polskimi napisami.

  1. Recenzja gry Star Wars: Battlefront - to nie jest Battlefield w kosmosie
  2. Star Wars: Battlefront – oficjalna strona gry
  3. Star Wars: Battlefront - kompendium wiedzy