Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2015, 10:02

autor: Góral

Electronic Arts planuje kolejne części Star Wars: Battlefront

Dyrektor finansowy firmy Electronic Arts wyjawił, że wydawca planuje następne części strzelanki Star Wars: Battlefront, która dziś debiutuje na amerykańskim rynku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC.

Dziś amerykańska premiera wyczekiwanej strzelanki Star Wars: Battlefront, więc gracze powoli zaczynają się cieszyć tą produkcją, jednak Blake Jorgensen, dyrektor finansowy w koncernie Electronic Arts, wyjawił, że to dopiero początek przygody firmy z Battlefrontami. Jak dobrze wiemy, gigant wydawniczy podpisał w 2013 roku umowę z firmą Disney, na mocy której przez blisko dziesięć lat EA będzie tworzyć i wydawać tytuły z uniwersum Gwiezdnych wojen przeznaczone dla bardziej wymagających graczy (produkcjami casualowymi i społecznościowymi zajmują się inni deweloperzy). Od jakiegoś czasu wiemy, że nad własnym projektem wykorzystującym tę licencję pracuje ekipa Visceral Games (autorzy serii Dead Space) i inne studia „Elektroników”, ale chyba największe nadzieje wiązane są z serią Star Wars: Battlefront, gdyż:

„Naszym celem jest tworzenie przyszłych Battlefrontów, jak również innych gier, przeznaczonych na urządzenia mobilne, konsole i PC-ty, wykorzystujących markę Star Wars. To dla nas wielka szansa”.

Tegoroczny Star Wars: Battlefront to dopiero początek – EA planuje już kolejne gry z tego cyklu. - Electronic Arts planuje kolejne części Star Wars: Battlefront - wiadomość - 2015-11-17
Tegoroczny Star Wars: Battlefront to dopiero początek – EA planuje już kolejne gry z tego cyklu.
Star Wars: Battlefront w skrócie:
  • Strzelanka TPP / FPP od studia DICE
  • Gra dostępna na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC
  • Ukazała się dziś w USA, a w Polsce zadebiutuje za dwa dni
  • W planach Electronic Arts znajdują się kolejne części tego cyklu

W gruncie rzeczy nie jest to zbyt zaskakująca informacja, gdyż Electronic Arts przewiduje, że do końca marca 2016 roku do sklepów zostanie wysłanych 13 milionów egzemplarzy Star Wars: Battlefront, co uczyniłoby ją jedną z najpopularniejszych produkcji ostatnich lat. Krótko pisząc, jeżeli tytuł nie okaże się wielką komercyjną klapą, to w przyszłości możemy liczyć na kilka kolejnych odsłon cyklu.

Obecnie ciężko jednak wyrokować, co, jak, gdzie i kiedy, ale wydaje się, że Star Wars: Battlefront II, o ile faktycznie powstanie, ukaże się najwcześniej w 2017 roku. Na przyszły rok zaplanowany jest bowiem nowy, pełnoprawny Battlefield, więc dwie strzelanki takiego kalibru to za dużo. Ponadto deweloper zamierza przez kolejnych kilkanaście miesięcy rozwijać tegoroczny tytuł nowymi dodatkami, więc „dwójka” to bardziej odległa, niż bliższa przyszłość.

Na koniec zachęcam Was jeszcze do obejrzenia nowego materiału tvgry.pl, na którym zaprezentowano Star Wars: Battlefront w wersji na konsolę Xbox One. Warto także rzucić okiem na nasze pierwsze wrażenia.