Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2015, 10:12

autor: Adrian Werner

Star Wars: Battlefront zadebiutowało w USA. Są pierwsze recenzje

Star Wars: Battlefront rozpoczęło podbój amerykańskiego rynku gier. W Polsce premiera nastąpi dopiero w czwartek. Pierwsze recenzje są pozytywne, choć produkcja raczej nie wywołała powszechnego zachwytu.

Star Wars: Battlefront, czyli jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku, wreszcie trafiła do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. My musimy wykazać się cierpliwością jeszcze przez dwa dni, gdyż polska premiera nastąpi dopiero w czwartek, czyli 19 listopada. Przypomnijmy, że gra została opracowana z myślą o pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W naszym kraju otrzyma lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Pojawiły się już także pierwsze recenzje. Kilka wybranych przytaczamy poniżej:

 1. AUS Gamers – 9.0/10
 2. Ticgn - 8.5/10
 3. Game Trailers – 8.1/10
 4. Games Radar - 8/10
 5. Polygon – 8.0/10
 6. Gamespot - 7.0/10
 7. US Gamer – 3,5/5
 8. Videogamer – 7/10
 9. Attack of Fanboy – 3/5
 10. Destructoid - 6/10
 11. Giant Bomb – 3/5

Jak widać, recenzje są całkiem przyzwoite, choć bez wątpienia firma Electronic Arts i studio DICE liczyły na znacznie więcej.

Warto zauważyć, że na razie recenzji jest dosyć niewiele. Wynika to z tego, że kilka dni temu Electronic Arts zorganizowało dla prasy event, ale podczas niego dziennikarze mieli tylko kilkanaście godzin na zabawę z grą. Sporo redakcji opracowało swoje teksty także na podstawie dziesięciu godzin z tym tytułem, jakie oferuje na konsoli Xbox One usługa EA Access. Wiele serwisów uznało jednak, że to zbyt krótki czas, aby można było w pełni ocenić projekt tego typu. Do takiego wniosku doszli również nasi redaktorzy, dlatego na razie zdecydowaliśmy się jedynie na opublikowanie tekstu z pierwszymi wrażeniami, a pełną recenzję puścimy w przyszłym tygodniu.

 1. Recenzja gry Star Wars: Battlefront (w przygotowaniu) - to nie jest Battlefield w kosmosie
 2. Star Wars: Battlefront – oficjalna strona gry
 3. Star Wars: Battlefront - kompendium wiedzy
Star Wars: Battlefront zadebiutowało w USA. Są pierwsze recenzje - ilustracja #3

Warto przy okazji wspomnieć, że amerykańską premierę poprzedził debiut powieści Battlefront: Twilight Company autorstwa Alexandra Freeda. Wydawnictwo Uroboros szykuje polską wersję, zatytułowaną Battlefront: Kompania Zmierzch, która trafi na półki rodzimych księgarni 2 stycznia.

Książka opowiada o losach tytułowej kompanii rebeliantów. Dostają oni rozkaz opuszczenia bronionych pozycji, ale podczas odwrotu otrzymują pomoc od niespodziewanego sojusznika, dzięki któremu zyskują szansę na uderzenie w samo serce wojennej machiny Imperium.

TWOIM ZDANIEM

Zmieniasz VPN żeby zagrać wcześniej w Star Wars: Battlefront?

Będę cierpliwy i poczekam.
89,7%
Obowiązkowo, nie będę czekać do czwartku.
10,3%
Zobacz inne ankiety