Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2015, 17:15

autor: Góral

Visceral Games pracuje nad grą z Hanem Solo w roli głównej?

Kilku głównych pracowników studia Visceral Games w ostatnich miesiącach publikowało w serwisach społecznościowych rozmaite zdjęcia, na których dość często przewijała się postać Hana Solo. Czyżby oznaczało to, że tajemniczy projekt dewelopera osadzony w uniwersum Gwiezdnych Wojen opowiadać będzie o przygodach tego kultowego bohatera?

Studio Visceral Games jest jednym z kilku deweloperów firmy Electronic Arts, pracującym nad własną grą osadzoną w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Nie wiemy co dokładnie powstaje w kuluarach dewelopera, ale wiemy za to, że dyrektorem kreatywnym projektu jest Amy Hennig, która wraz z Toddem Stashwickiem odpowiada za scenariusz tajemniczego tytułu. Towarzyszy im Scott Warner, będący reżyserem nadchodzącej gry. Redaktor serwisu Game Informer przyjrzał się postom publikowanym w serwisach społecznościowych przez wymienione osoby i okazało się, że w ostatnich miesiącach dość często przewijała się w nich postać Hana Solo, statek Millennium Falcon oraz piracka flaga Star Wars.

Han Solo głównym bohaterem nowej gry studia Visceral Games? - Visceral Games pracuje nad grą z Hanem Solo w roli głównej? - wiadomość - 2015-05-10
Han Solo głównym bohaterem nowej gry studia Visceral Games?

Co to może oznaczać? Równie dobrze nic, ale niewykluczone, że studio zamierza w swojej nowej grze uczynić Hana Solo głównym bohaterem, co pokrywałoby się z plotkami z początku bieżącego roku. Wątpliwym jest jednak, byśmy poznali konkrety w najbliższym czasie. Electronic Arts skupia się obecnie na promowaniu Star Wars: Battlefront, więc raczej nie będzie chciało odwracać uwagi fanów od tego projektu. Tytuł zadebiutuje jednak w listopadzie bieżącego roku, więc zapewne niedługo po premierze poznamy kolejną produkcję firmy osadzoną w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Visceral Games pracuje nad grą z Hanem Solo w roli głównej? - ilustracja #2

Visceral Games pracuje nad grą z Hanem Solo w roli głównej? - ilustracja #3Studio Visceral Games (dawniej znane jako EA Redwood Shores) zostało założone w 1998 roku. Deweloper swego czasu wyprodukował kilka gier z Jamesem Bondem, jednak najbardziej znany jest z serii kosmicznych survival horrorów Dead Space. Ostatnią produkcją studia jest strzelanka Battlefield Hardline.

Visceral Games pracuje nad grą z Hanem Solo w roli głównej? - ilustracja #4