Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2015, 22:00

Seria Disgaea zmierza na PC

Disgaea, popularna konsolowa seria taktyczno-strategicznych gier RPG, zmierza na komputery PC. W lutym przyszłego roku na Steamie pojawi się pierwsza część cyklu, która pierwotnie zadebiutowała w 2003 roku.

Disgaea PC ukaże się w połowie lutego przyszłego roku - Seria Disgaea zmierza na PC - wiadomość - 2015-11-16
Disgaea PC ukaże się w połowie lutego przyszłego roku

Firma NIS America, niszowy wydawca specjalizujący się w grach z Kraju Kwitnącej Wiśni, zapowiedziała, że 16 lutego przyszłego roku na komputerach PC zadebiutuje pierwsza odsłona serii Disgaea, która pierwotnie pojawiła się na konsoli PlayStation 2 w 2003 roku. Jest ona najpewniej najpopularniejszą produkcją z cyklu, a przedstawiona w niej historia oraz postacie uważane są za jedne z najlepszych w gatunku konsolowych strategii RPG. Disgaea PC będzie dostępna w dystrybucji cyfrowej w serwisie Steam. Na razie nie znamy jej sugerowanej ceny. Tytuł jest debiutem NIS America na rynku PC. Wydawca posiada bogaty katalog gier, które w przypadku sukcesu pierwszego projektu potencjalnie mogą również trafić do sprzedaży w sklepie Valve.

Według zapowiedzi, Disgaea PC nie będzie jedynie prostym portem oryginału z wiekowej platformy sprzętowej Sony. Deweloperzy zapewniają, że w grze znajdzie się dodatkowa zawartość i usprawnienia, wprowadzone przez jej wersję na przenośną konsolę PSP, która zadebiutowała w 2007 roku. Nowością jest również dodanie pełnej obsługi myszki oraz klawiatury, co z pewnością uprzyjemni i przyspieszy rozgrywkę, a także powiązane z tą opcją zmiany w interfejsie użytkownika. Pewnej poprawie ulegnie także oprawa graficzna. Disgaea PC ma w pełni korzystać z funkcjonalności oferowanych przez Steam, takich jak karty kolekcjonerskie i achievementy.

Przerywniki fabularne są jedną z głównych zalet tytułu - Seria Disgaea zmierza na PC - wiadomość - 2015-11-16
Przerywniki fabularne są jedną z głównych zalet tytułu
Produkcja posiada wiele kompleksowych systemów rozwoju postaci oraz walki - Seria Disgaea zmierza na PC - wiadomość - 2015-11-16
Produkcja posiada wiele kompleksowych systemów rozwoju postaci oraz walki
Gra oferuje kolorową i stylizowaną oprawę graficzną, korzystającą z widoku izometrycznego - Seria Disgaea zmierza na PC - wiadomość - 2015-11-16
Gra oferuje kolorową i stylizowaną oprawę graficzną, korzystającą z widoku izometrycznego

Cykl Disgaea narodził się w 2003 roku. Łączy on w sobie cechy tradycyjnego jRPG oraz kompleksowej strategii turowej. Jego przedstawiciele odznaczają się ogromnymi ilościami specyficznego poczucia humoru, który jest znakiem japońskiego studia deweloperskiego Nippon Ichi Software. W każdej grze znajdziemy dziesiątki odniesień do popkultury i żartów ze schematów, wykorzystywanych przez filmy, książki, komiksy czy anime z gatunku fantasy. Nie brakuje w nich także wyjątkowo kolorowych i sympatycznych bohaterów. Do tej pory seria doczekała się pięciu głównych odsłon (ostatnia z nich ukazała się w tym roku na PlayStation 4) oraz kilku tytułów pobocznych.

  1. Disgaea PC w serwisie Steam