Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2015, 18:38

autor: Góral

Mass Effect: Andromeda - główna postać wzorowana na Sally Ride?

Fani serii Mass Effect odkryli w ostatnim zwiastunie gry Mass Effect: Andromeda nieśmiertelnik, który sugeruje, że główna postać nowej odsłony cyklu odziedziczy nazwisko po amerykańskiej astronautce Sally Ride.

Mass Effect: Andromeda jest z pewnością jedną z najbardziej wyczekiwanych gier, która ukaże się jednak dopiero pod koniec 2016 roku. W związku z tym ani studio BioWare, ani firma Electronic Arts obecnie niezbyt chętnie dzielą się informacjami na jej temat, ale od czego mamy fanów serii? Kilka dni temu mogliśmy obejrzeć nowy zwiastun produkcji (zamieszczam go też powyżej), na którym w jednym momencie (około 43 sekundy) obserwujemy wnętrze statku kosmicznego. Na desce rozdzielczej z lewej strony widnieje nieśmiertelnik z imieniem:

„RYDER/RIDER, co prawdopodobnie odwołuje się do Sally Ride – pierwszej amerykańskiej kobiety, która poleciała w kosmos (…) Komandor Shepard został nazwany po Alanie Shepardzie, pierwszym amerykańskim astronaucie.”

Dodatkowo z prawej strony deski rozdzielczej widnieje zdjęcie z dorosłym człowiekiem i dwójką dzieci, co z kolei sugeruje, że bohaterka posiadać ma rodzinę. Oczywiście deweloper nie ustosunkował się do tych doniesień i najpewniej jeszcze przez jakiś czas tożsamość głównej postaci pozostanie tajemnicą.

Mass Effect: Andromeda - główna postać wzorowana na Sally Ride? - ilustracja #2
Mass Effect: Andromeda w skrócie:
  • Gatunek: RPG akcji / strzelanka
  • Deweloper: BioWare
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Data premiery: okres świąteczny 2016 roku

Mass Effect: Andromeda tworzone jest z myślą o konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz PC-tach. Gra wykorzysta silnik Frostbite, znany z innych produkcji ze stajni EA, w tym Star Wars: Battlefront i Need for Speed. Akcja rozgrywać ma się w galaktyce Andromedy, wiele lat po wydarzeniach ukazanych w oryginalnej trylogii, więc podczas zabawy nie spotkamy starych znajomych. Wiemy także, że walka w nowej odsłonie ma być zbliżona do tej z „trójki”, ale twórcy chcą ją uczynić jeszcze bardziej dynamiczną. Nieco więcej szczegółów znajdziecie jeszcze na poniższym materiale wideo.