Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2015, 19:25

Kolejna odsłona serii Battlefield w 2016 roku

Przedstawiciel Electronic Arts potwierdził na spotkaniu z inwestorami, że spółka planuje wydać kolejną odsłonę serii Battlefield w 2016 roku. Żadne szczegóły dotyczące tej gry nie są jeszcze znane.

Battlefield, Star Wars: Battlefront oraz Titanfall to aktywne i rozwijane marki FPS-ów, które obecnie znajdziemy w katalogu wydwaniczym Electronic Arts - Kolejna odsłona serii Battlefield w 2016 roku - wiadomość - 2015-07-31
Battlefield, Star Wars: Battlefront oraz Titanfall to aktywne i rozwijane marki FPS-ów, które obecnie znajdziemy w katalogu wydwaniczym Electronic Arts

Na zebraniu inwestorskim, podsumowującym pierwszy fiskalny kwartał 2016 roku, dyrektor finansowy Electronic Arts, Blake Jorgensen, miał zdradzić, że spółka planuje w przyszłym roku wydać kolejną odsłonę serii Battlefield. Jorgensen potwierdził swoje słowa, w rozmowie z serwisem IGN:

Na spotkaniu z inwestorami stwierdziliśmy, że naszą intencją jest regularne wydawanie co rok FPS-ów, wchodzących w skład naszego katalogu wydawniczego. W tym roku takim tytułem jest oczywiście Star Wars Battlefront, w następnym będzie nim nowy Battlefield.

Oczywiście to nie pierwszy raz kiedy do graczy doceniając informacje o kolejnym planowanym Battlefieldzie. Jeszcze w styczniu podawaliśmy, że gra ukaże się najprawdopodobniej pod koniec 2016 roku. Informacja ta znalazła się wówczas w ubiegłorocznym raporcie finansowym amerykańskiej spółki.

Wygląda więc na to, że w przewidywalnej przyszłości Electronic Arts ma zamiar korzystać z biznesowego modelu wypracowanego przez firmę Activision, regularnie serwując graczom kolejne odsłony Battlefield, tworzone na zmianę przez różnych deweloperów. Co ciekawe, w przeszłości spółka twierdziła, że nie ma zamiaru uczynić z serii drugiego Call of Duty i co roku dostarczać jej nowych części. Producent zapewniał także, że zawsze daje twórcom tyle czasu ile potrzebują, by dokończyć grę, nie narzucając im żelaznych i nieprzekraczalnych terminów. Oczywiście trudno dziś uwierzyć w te słowa jeżeli pamiętamy techniczne problemy z Battlefield 4 tuż po jego premierze. Przypomnijmy jeszcze, że w marcu tego roku ukazał się Battlefield Hardline, stworzony przez Visceral Games. Nad Battlefield 5 pracować będzie jednak najprawdopodobniej studio DICE, które w tej chwili zajmuje się wspomnianym już Star Wars: Battlefront.

W materiałach przedstawionych inwestorom, Electronic Arts chwali się także różnego rodzaju osiągnięciami. Jak czytamy, w pierwszym kwartale tego roku z mobilnych tytułów wydawcy korzystało miesięcznie ponad 150 milionów użytkowników. W tym samym okresie posiadacze Battlefield 4 oraz Battlefield Hardline spędzili na rozgrywkach w sieci 170 milionów godzin, a z FIFA 15 maiło bawić się codziennie średnio 16 milionów osób. Pierwszy kwartał przyniósł spółce przychody w wysokości 693 milionów dolarów, przekraczając wcześniejsze prognozy o kilkanaście procent. W całym 2016 roku firma przewiduje, że osiągnie przychody w wysokości 4,4 miliarda dolarów.

Seria Battlefield rozpoczęła swoje życie w 2002 roku, kiedy to światło dzienne ujrzała gra Battlefield 1942. Od tamtego czasu otrzymaliśmy kilkanaście kolejnych odsłon. Za produkcję wszystkich części, oprócz najnowszego Battlefield Hardline, odpowiada szwedzka ekipa DICE, która w 2006 roku przeszła pod skrzydła koncernu Electronic Arts.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield