Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4
Okładka Resonance of Fate 4K / HD Edition (PC)
OkładkaResonance of Fate 4K / HD Edition (PC)

Resonance of Fate 4K / HD Edition

End of Eternity 4K / HD Edition

Resonance of Fate 4K / HD Edition to remaster jRPG-a studia Tri-Ace z 2010 roku. Cechą wyróżniającą grę jest nietypowy turowy system walki, stawiający na pełne akrobacji bitwy z użyciem broni palnej. Odświeżona edycja koncentruje się na ulepszeniu oprawy graficznej.

RPG | TPP | science fiction | turowe | reedycje/remastery/remaki | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Resonance of Fate 4K / HD Edition Premiera

17paź2018

PC

18paź2018

PS4

producent: Tri-Ace wydawca: SEGA Strona oficjalna

Resonance of Fate 4K / HD Edition to odświeżona wersja japońskiej gry RPG, wydanej pierwotnie w 2010 roku na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Zarówno pierwowzór, jak i remaster opracowało studio Tri-Ace, mające na koncie m.in. Infinite Undiscovery, Radiata Stories oraz serie Valkyrie Profile i Star Ocean.

Fabuła

Akcja gry toczy się w odległej przyszłości. Kataklizm ekologiczny spowodował wysoki wzrost toksyczności atmosfery, doprowadzając niemalże do zagłady wszystkich żywych istot na Ziemi. Resztki ludzkości uratowała budowa systemu oczyszczania znanego jako Basel, mającego postać gigantycznej wieży. Z czasem wokół niej zbudowane zostało wielopiętrowe miasto, zamieszkałe przez społeczeństwo, w którym każdy nowonarodzony człowiek zostaje powiązany z kryształami czerpiącymi moc z systemu wieży. Zapewnia to odporność na skażenie i tym samym ochronę przed mutacjami oraz nowotworami, ale jednocześnie determinuje na stałe status społeczny jednostki i długość jej życia.

Gra opowiada o trzyosobowej grupie najemników, którzy podejmują się niebezpiecznych zadań dla tego, kto zapłaci najlepiej. Podczas jednego ze zleceń wpadają na trop spisku lokalnych kardynałów, który może doprowadzić do zagłady całego miasta.

Mechanika

Resonance of Fate 4K / HD Edition nie zmienia zawartości ani mechaniki rozgrywki pierwowzoru z 2010 roku. Otrzymujemy zatem rozbudowane japońskie RPG, w którym zabawa koncentruje się na eksplorowaniu świata, rozwijaniu bohaterów i wypełnianiu zadań.

Gra oferuje ciekawy system walki, łączący elementy turowe i zręcznościowe, który kładzie nacisk na wykorzystanie broni palnej. W ramach danej tury kierujemy postaciami bezpośrednio, tak samo jak w sekcjach eksploracyjnych, ale każda akcja zabiera określoną ilość czasu, ograniczając tym samym, jak wiele możemy zrobić w ramach danej tury.

Poza zwykłymi atakami i zmianą lokalizacji na mapie, mechanika pozwala również na tzw. heroiczne akcje, gdzie postać może błyskawicznie przemieszczać się z miejsca na miejsce, wykonywać akrobacje i atakować z powietrza. W ich trakcie bohaterowie są odporni na obrażenia, a sprytne wykorzystywanie tych zagrań jest kluczem do odnoszenia zwycięstw. Przykładowo, przeciwnik może mieć bardzo dobrą obronę przeciwko atakom frontalnym, ale dzięki heroicznej akcji możemy wyskoczyć wiele metrów w górę i zaatakować go z takiej pozycji, omijając tym samym jego umiejętności defensywne. Do tego dochodzi opcja kreowania specjalnych ataków, w ramach których wszystkie trzy postacie atakują jednocześnie jednego przeciwnika.

Kwestie techniczne

W porównaniu z pierwowzorem największe zmiany zaszły w oprawie graficznej. Zgodnie z tytułem, Resonance of Fate 4K / HD Edition oferuje możliwość zabawy w wysokiej rozdzielczości. Gra działa również płynniej i oferuje ostrzejszy obraz, dzięki czemu generalnie prezentuje się znacznie ładniej niż edycja z 2010 roku.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Resonance of Fate 4K / HD Edition cena w dniu premiery: 124,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Resonance of Fate 4K / HD Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Resonance of Fate 4K / HD Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD A8-6500 3.5 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 630 / Radeon R7 250 lub lepsza
 • 83 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-4670 3.4 GHz / AMD A10-7850K 3.7 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 / Radeon R9 380 lub lepsza
 • 83 GB HDD
 • Windows 7/10 64-bit
PC
PS4