Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2018, 12:29

Resonance of Fate - nadchodzi remaster RPG autorów Valkyrie Profile

Potwierdziły się plotki sprzed kilku dni. Na PC i PlayStation 4 zmierza remaster Resonance of Fate, czyli japońskiego RPG-a autorstwa studia Tri-Ace, znanego głównie z serii Valkyrie Profile oraz Star Ocean.

Resonance of Fate zawita na PC i PlayStation 4. - Resonance of Fate - nadchodzi remaster RPG autorów Valkyrie Profile - wiadomość - 2018-09-18
Resonance of Fate zawita na PC i PlayStation 4.

AKTUALIZACJA:

Nie musieliśmy długo czekać na potwierdzenie plotek. Studio Tri-Ace właśnie oficjalnie zapowiedziało remaster, który otrzymał tytuł Resonance of Fate 4K / HD Edtion.

Produkcja ukaże się 18 października tego roku. W planach są wersja na PC oraz PlayStation 4. Na razie o odświeżonym wydaniu wiemy jedynie tyle, że zaoferuje rozdzielczość 4K i pozwoli na zabawę w 60 klatkach na sekundę.

Poprzednia wiadomość z 16 września 2018 roku:

RESONANCE OF FATE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Tri-Ace
  2. Wydawca: SEGA
  3. Gatunek: jRPG
  4. Platformy: PS3, X360
  5. Data premiery: 16 marca 2010 r.

Organizacje ustalające kategorie wiekowe od dawna są doskonałym źródłem doniesień o niezapowiedzianych oficjalnie projektach. Najnowszym tego przykładem stała się niemiecka grupa USK, która wystawiła rating grze Resonance of Fate w wersji na PlayStation 4 i PC. Musi tu chodzić o remaster, gdyż produkcja ta ukazała się w 2010 roku na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Przecieki z organizacji ustalających kategorie wiekowe prawie zawsze okazują się prawdziwe. Tutaj prawdopodobieństwo rychłej zapowiedzi remastera Resonance of Fate dodatkowo wzmacnia fakt, że po ośmiu latach nieaktywności ożyły przypisane postaciom z gry konta twitterowe (Reanbell, Zephyr_eoe oraz Vashyron). Trudno wyobrazić sobie, aby nie była to część kampanii marketingowej mającej podkręcić atmosferę przed oficjalną zapowiedzią remastera.

Warto wspomnieć, że odpowiedzialne za produkcję Tri-Ace jakiś czas temu poinformowało, iż 20 września, w pierwszy dzień targów Tokyo Game Show, zapowie nowy projekt. Najpewniej chodzi tu właśnie o remastera Resonance of Fate. Za kilka dni dowiemy się więc, czy wszystkie te spekulacje o odświeżonej wersji tego jRPG-a znajdą pokrycie w rzeczywistości.

Przypomnijmy, że gra ukazała się w 2010 roku i działała na ulepszonej wersji silnika ASKA, wykorzystanego wcześniej m.in. w Star Ocean: The Last Hope. Ten tytuł w zeszłym roku doczekał się odświeżonej wersji zatytułowanej Star Ocean: The Last Hope - 4K & Full HD Remaster, która wyszła na PC i PlayStation 4. Zrobienie tego samego dla Resonance of Fate wydaje się więc oczywistym kolejnym krokiem dla studia Tri-Ace.

  1. Tri-Ace – strona oficjalna