Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePSVPS3
Okładka Hatsune Miku: Project DIVA F (PSV)
OkładkaHatsune Miku: Project DIVA F (PSV)

Hatsune Miku: Project DIVA F

Klasyczna gra rytmiczna, w której celem jest wciskanie wskazanych na ekranie przycisków w odpowiednim momencie. Główną postacią tytułu jest wirtualna piosenkarka Hatsune Miku, która od kilku lat zyskuje coraz większą popularność w Japonii.

Towarzyskie | rytmiczne | muzyczne | obraz w 3D | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hatsune Miku: Project DIVA F Premiera

30sie2012

PSV

7mar2013

PS3

producent: SEGA wydawca: SEGA Strona oficjalna

Gry podobne do Hatsune Miku: Project DIVA F

Plants vs Zombies

Persona 4: Dancing All Night

KickBeat

Hatsune Miku: Project DIVA F jest już piątą grą z serii gier muzyczno-zręcznościowych wyprodukowanych przez firmę SEGA, w których główną rolę odgrywają japońskie wirtualne postacie wokalistów z Hatsune Miku na czele. Ich cyfrowe głosy zostały udostępnione w profesjonalnych programach muzycznych, a za ich pomocą fani na całym świecie stworzyli tysiące popularnych piosenek, należących do dziesiątek gatunków muzycznych. Kilkadziesiąt z tych utworów znajdziemy w opisywanej grze.

Edycja tytułu na PlayStation 3 jest rozszerzonym portem oryginału, który ukazał się w 2012 roku na konsoli PS Vita. Rozgrywka nie różni się znacząco od tego co oferowała wersja na przenośnej konsoli, z oczywistych przyczyn usunięto jednak elementy gameplayu, które wykorzystywały ekrany dotykowe Vity. W zamian twórcy wprowadzili nowe opcje, piosenki, stroje dla bohaterów oraz nieznacznie poprawili oprawę graficzną.

Produkcja oferuje wiele trybów zabawy oraz niezliczone opcje edycji wyglądu postaci, które odblokowujemy wraz z postępami. W trakcie rozgrywki, gracze muszą wczuć się w rytm muzyki, a następnie odpowiednio szybko i z wyczuciem naciskać wyświetlane na ekranie przyciski pada, takie jak kwadrat, trójkąt, kółko czy krzyżyk. Czasami musimy przytrzymać któryś z nich przez dłuższą chwilę, zwalniając palec w odpowiednim momencie. Chociaż sterowanie wydaje się wyjątkowo proste, na wysokich poziomach trudności, gra wymaga ogromnej koordynacji i zręczności.

Obok tytułowej Hatsune Miku swoje zdolności wokalne w DIVA F prezentują także inni wirtualni piosenkarze, m.in. MEIKO, Kagamine Rin i Megurine Luka. Gracze mogą wystukiwać odpowiednie kombinacje przycisków do rytmu takich piosenek, jak „Cat Food”, „Nostalogic”, „Weekender Girl” i „Freely Tomorrow”.

Oprawa graficzna piątej produkcji z cyklu po raz pierwszy umożliwia grę w rozdzielczościach HD. Modele postaci oraz ich kostiumy mogą pochwalić się większa niż dotychczas liczbą detali i animacji. Pozytywne wrażenie sprawiają także wideoklipy towarzyszące każdemu utworowi.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 189 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hatsune Miku: Project DIVA F: Odpowiednia dla każdego wieku.

PSV
PS3