Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSV
Okładka Orgarhythm (PSV)
OkładkaOrgarhythm (PSV)

Orgarhythm PSV

Innowacyjny koktajl gatunkowy łączący elementy gry logicznej i strategii czasu rzeczywistego. Wcielamy się w bóstwo dowodzące armią żywiołaków. Interfejs oparto na dotyku i dźwięku, a rozkazy trzeba wydawać w odpowiednim rytmie.

Strategiczne | RTS | muzyczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Orgarhythm Premiera PSV

9sierpnia2012

producent: Acquire wydawca: XSEED Games Strona oficjalna

japońskajapońska

Orgarhythm to pełna świeżych pomysłów mieszanka gry muzycznej i RTS-a. Projekt jest owocem współpracy dwóch japońskich zespołów – Acquire oraz Neilo. To drugie studio założył Takashi Hirai, znany z takich klasyków jak Space Channel 5 oraz Rez.

Wcielamy się w Boga Światła, który musi stoczyć bój z Bóstwem Ciemności. W tym celu wykorzystujemy armię żywiołaków. W grze funkcję uzbrojenia pełni muzyka, dlatego wszystkie rozkazy musimy wydawać w odpowiednim rytmie korzystając z ekranu dotykowego PlayStation Vita. W skład naszych oddziałów wchodzą jednostki oparte na jednym z trzech żywiołów – ziemi, wodzie oraz ogniu i logiczne reakcje pomiędzy tymi elementami są podstawą zbalansowania jednostek. Ogień przegra z wodą, ale za to zwycięży z ziemią, która to z kolei bez problemu poradzi sobie z wodą.

Interfejs oparto na dotyku i dźwięku. Kilkoma stuknięciami wybieramy oddział i rodzaj ataku, a następnie kreśląc palcem linię ustalamy pozycję oraz formację. W ten sam sposób uaktywniamy moce specjalne zwiększające siłę ataku lub obrony, leczące rany czy spowalniające ruch przeciwnika. Wszystko to trzeba wykonywać w odpowiednim tempie i każdy typ ataku wymaga wystukania innego rytmu. Wraz dołączaniem do walki kolejnych jednostek muzyka staje się coraz bogatsza i bardziej skomplikowana.

Orgarhythm oferuje dwanaście różnorodnych map. Co ciekawe, sztuczna inteligencja zapamiętuje nasze ruchy na każdej z plansz i dopasowuje potem do nich swoją strategię. Dzięki temu wielokrotne rozgrywanie tego samego poziomu zapewnia zawsze nowe wyzwania. Dostępny jest też tryb wieloosobowy, w ramach którego jeden z graczy wciela się w Boga Ciemności lub też dwie osoby łączą siły przeciwko SI.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Orgarhythm: Odpowiednia dla każdego wieku.