Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePSVPS3
Okładka KickBeat (PSV)
OkładkaKickBeat (PSV)

KickBeat

KickBeat to innowacyjny tytuł łączący elementy bijatyki z grą muzyczną. Wcielamy się w adepta sztuk walki, który w widowiskowy sposób atakuje przeciwników w rytm odtwarzanych w tle piosenek.

Towarzyskie | rytmiczne | beat 'em up | muzyczne | funkcje cross-platform | indie | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

KickBeat Premiera

3wrz2013

PSV PS3

KickBeat to innowacyjna trójwymiarowa zręcznościówka, łącząca w sobie cechy bijatyk i gier muzycznych. Producentem tytułu jest węgierskie studio Zen, mające na koncie kilkanaście tytułów, takich jak Marvel Pinball, Zen Pinball, The Punisher: No Mercy i Planet Minigolf, które trafiły na najważniejsze platformy sprzętowe. Kickbeat jest pierwszą grą dewelopera stworzoną wyłącznie z myślą o konsoli PS Vita.

Głównym bohaterem jest zwyczajny młody chłopak. Próbując dotrzeć do ukochanej dziewczyny, wstępuje on do klasztoru sztuk walki, gdzie trenują tajemniczy strażnicy muzyki. Wkrótce okazuje się, że chłopak został wybrańcem, mającym położyć kres knowaniom wrogów organizacji do której wstąpił. Cała fabuła jest przedstawiona za pomocą krótkich przerywników filmowych oraz dialogów, które usłyszymy w czasie gry.

W standardowych grach muzycznych na ekranie widzimy głównie abstrakcyjne kształty i symbole, reagujące na linię melodyczną. W KickBeat zobaczymy natomiast wyłącznie trójwymiarową arenę i wojowników kung-fu, których zachowanie powiązane jest ze zmianami w melodii odtwarzanego utworu. Główny bohater staje pośrodku planszy, a jego przeciwnicy okrążają go ze wszystkich stron. Gracze uderzają szarżujących wojowników, naciskając w odpowiednim czasie jeden z czterech przycisków, odpowiadających za kierunek z którego nadchodzą ciosy oponentów. Szybkość i intensywność pojedynków zależy oczywiście od słyszanej w tle muzyki. W najtrudniejszych utworach musimy wykazać się refleksem, ponieważ przerwy pomiędzy atakami są krótsze i używamy więcej niż jednego przycisku naraz.

Ścieżka dźwiękowa składa się z licencjonowanych utworów znanych zespołów oraz wykonawców, takich jak Pendulum czy Marilyn Manson oraz dzieł mniej popularnych, niezależnych artystów, specjalizujących się w muzyce elektronicznej i rapie. Jeżeli przygotowane przez twórców piosenki nie przypadną nam do gustu, zawsze możemy wykorzystać własne pliki mp3, znajdujące się na karcie pamięci PS Vity.

Trójwymiarowe modele postaci i płynne animacje ruchu, ciosów i kopnięć, które zostały wykonane ręcznie przez twórców, powinny spodobać się fanom filmów walki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI KickBeat

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
PSV
PS3