Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2016, 13:52

autor: Adrian Werner

Kontroler Oculus Touch trafi do sprzedaży dopiero w drugiej połowie roku

Twórcy okularów VR Oculus Rift poinformowali, że premiera opcjonalnego kontrolera ruchowego Oculus Touch została opóźniona i urządzenie trafi do sprzedaży dopiero w drugiej połowie tego roku.

Kontroler Oculus Touch nie ukaże się równolegle z okularami VR Oculus Rift. - Kontroler Oculus Touch trafi do sprzedaży dopiero w drugiej połowie roku - wiadomość - 2016-01-02
Kontroler Oculus Touch nie ukaże się równolegle z okularami VR Oculus Rift.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Oculus Rift ukaże się w pierwszym kwartale tego roku, Niestety, teraz okazało się, że dotyczy to tylko samych okularów. Natomiast opcjonalny kontroler Oculus Touch zaliczy opóźnienie i trafi do sprzedaży dopiero w drugiej połowie 2016 r.

Powodem poślizgu jest oczywiście chęć lepszego dopracowania urządzenia. Twórcy zdradzili, że w porównaniu z pokazaną wcześniej wersją, komercyjna edycja Oculus Touch będzie wygodniejsza i zaoferuje mocno usprawnioną technologię odczytującą pozycje dłoni gracza. Ponadto są plany wczesnego udostępnia kontrolerów wielu deweloperom, tak aby mogli oni opracować swoje gry z myślą o tym gadżecie.

Warto na koniec przypomnieć, że do każdego egzemplarza Oculus Rift dołączany będzie pad od Xboksa One. Nic nie będzie także stało na przeszkodzie, aby bawić się za pomocą myszki i klawiatury. Mimo to szkoda, że Oculus Touch zaliczy spore opóźnienie, gdyż kontroler wydaje się idealnie dopasowany do specyfiki rozgrywki rzeczywistości wirtualnej.

  1. Oculus – strona oficjalna