Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka IS Defense (PC)

IS Defense PC

Pierwszoosobowa strzelanina typu rail shooter, opracowana przez znane z kontrowersyjnej gry Hatred studio Destructive Creations. Akcja IS Defense przenosi nas do roku 2020, w którym Europa zostaje zaatakowana przez Państwo Islamskie.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | FPS | rail shooter | polskie | strzelanki

PC Windows
Okładka IS Defense (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19kwietnia2016

19kwietnia2016

Steam

IS Defense na PC to druga produkcja polskiego studia Destructive Creations, znanego z kontrowersyjnej strzelanki Hatred z 2015 roku. Tytuł jest swego rodzaju nowoczesnym klonem Beach Head 2000 – remake’u gry Beach Head z 1985 roku.

Fabuła

Akcja IS Defense przenosi nas do roku 2020, w którym Europa została zaatakowana przez Państwo Islamskie. Gracze wcielają się w żołnierza NATO obsługującego ciężki karabin maszynowy, a naszym jedynym celem jest pokonać nacierających zewsząd wrogów.

Mechanika

IS Defense na PC to prosta strzelanka FPP, w której nie mamy możliwości samodzielnego poruszania się po lokacjach. Zamiast tego strzelamy ze specjalnego stanowiska z zamontowanym potężnym karabinem maszynowym oraz wyrzutnią rakiet, służącą do niszczenia pojazdów. Ponadto gracze mogą także korzystać z posiłków, przy czym ich skala uzależniona jest od tego, jak długo wytrzymamy bez wcześniejszego wzywania pomocy. Na początku da się jedynie poprosić o zrzut apteczek lub amunicji, potem pilnujących nas żołnierzy, ale im więcej wrogów zabijemy, tym potężniejszą pomoc otrzymamy. W późniejszym czasie może to być np. nalot bombowy albo helikopter AH-64 Apache krążący nad lokacją i ostrzeliwujący wroga z powietrza. Ponadto wzywamy też zrzuty zaopatrzenia, dające dostęp do dodatkowych rakiet i apteczek. Produkcja na bieżąco dostosowuje poziom trudności do naszych możliwości.

W podstawowej wersji gry IS Defense znalazły się trzy lokacje, w których walczymy o jak najlepsze wyniki. Na początku otrzymujemy dostęp do jednej z nich, a kolejne odblokowywane są po spełnieniu wymaganych warunków, czyli zabicia odpowiedniej liczby napastników i zniszczenia pojazdów. Całość uzupełnia prosty system rozwoju postaci. Podczas zabawy zdobywamy punkty doświadczenia, przeznaczane na lepsze zdolności, np. zwiększenie szybkostrzelności czy też większą liczbę skrzynek w zrzutach

Kwestie techniczne

Produkcja studia Destructive Creations została stworzona przy użyciu popularnej technologii Unreal Engine 4, znanej z takich projektów jak Fortnite czy też Final Fantasy VII Remake. Cechą charakterystyczną IS Defense na PC jest możliwość niszczenia niektórych obiektów, więc pole walki zmienia się dynamicznie w trakcie starcia. Przykładowo ulatujący z wraków pojazdów dym utrudnia widoczność.

Warto także wspomnieć, że ścieżka dźwiękowa została skomponowana przez Adama Skorupę, który pracował m.in. przy Hatred i grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,8 / 10 na podstawie 293 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4.9 / 10 na podstawie 183 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI IS Defense

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe IS Defense

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 750 2.6 GHz/AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 5850 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 3570 3.4 GHz/AMD Athlon FX8 8350 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670/Radeon R9 285 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
Recenzja gry IS Defense - Państwo Islamskie na celowniku
Recenzja gry IS Defense - Państwo Islamskie na celowniku

Recenzja 16 kwietnia 2016, 10:14

W pierwszej misji na plaży bojownicy lądują na plaży w pontonach i wysypują się z promów desantowych. Dziesiątki małych żołnierzyków biegnie w kierunku gracza. Wśród nich opancerzone humvee i furgonetki z karabinami na lawecie. W tym rozgardiaszu pojawiają się także osobnicy z ładunkami wybuchowymi, którzy nie pozbawieni życia zawczasu, dokonają samodestrukcji tuż obok nas. W obliczu nawały wrogów punkty życia traci się bardzo szybko. Moje pierwsze próby powstrzymania wroga trwały jakieś dwie, może trzy minuty. Przegrywałem, ale progres zostaje zapisany na stałe. Aby ukończyć misję potrzeba czasu, nie da się jej przejść na raz od początku do końca, bo takowego po prostu nie ma. Liczy się tylko zsumowany wynik zabitych piechociarzy i rozwalonych pojazdów. Po osiągnięciu odpowiedniej liczby „zabić” odblokuje się kolejna plansza.