Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2016, 18:02

autor: Góral

IS Defense - w nowej grze twórców Hatred staniemy do walki z ISIS

Studio Destructive Creations zapowiedziało swój kolejny projekt - strzelankę typu "celowniczek" zatytułowaną IS Defense. W grze wcielimy się w żołnierza NATO walczącego w roku 2020 z armią Państwa Islamskiego, które wtargnęło na teren Europy.

Zapewne niejeden z Was kojarzy Hatred z 2015 roku – kontrowersyjną strzelankę, w której wcielaliśmy się w zabójcę mordującego kogo popadnie. Studio Destructive Creations postanowiło znowu wywołać trochę zamieszania za sprawą zapowiedzianego dziś IS Defense, które wzorowane jest na Beach Head 2000 (remake gry Beach Head z 1985 roku). Tytuł będzie prostą strzelanką podejmującą głośny obecnie temat walki z Państwem Islamskim. Akcja rozegra się bowiem w niedalekiej przyszłości (rok 2020), w której siły rzeczonej organizacji wtargnęły na teren Europy. Gracze wcielają się w żołnierza NATO broniącego Stergo Kontynentu ze stanowiska z zamontowanym potężnym karabinem maszynowym oraz wyrzutnią rakiet. Naszym celem będzie oczywiście posyłanie w zaświaty kolejnych wrogów.

  1. Graliśmy w IS Defense - twórcy Hatred wyruszają na wojnę z Państwem Islamskim
IS Defense to strzelanka w stylu Beach Head 2000. - IS Defense - w nowej grze twórców Hatred staniemy do walki z ISIS - wiadomość - 2016-02-09
IS Defense to strzelanka w stylu Beach Head 2000.
IS Defense w skrócie:
  • Produkcja z gatunku rail shooter od studia Destructive Creations
  • Podczas zabawy będziemy bronić Europy przez bojownikami Państwa Islamskiego
  • Ukaże się w drugim kwartale bieżącego roku na komputerach PC
  • Kosztować ma 6,66 euro (około 30 zł)

Z pomocą przyjdą nam także losowe zrzuty zaopatrzenia, dzięki którym uzupełnimy zdrowie i zapas rakiet, a dodatkowo mamy także możliwość wezwania pomocy. Z nią wiązać ma się jednak pewne utrudnienie. Na początku będzie można skorzystać tylko z obrony zwykłych żołnierzy, jednak im dłużej utrzymamy się przy życiu i zabijemy więcej wrogów, tym lepsze wsparcie otrzymamy. Jego ostatecznymi formami ma być latający nad polem walki helikopter, posyłający do grobu kolejne zastępy bojowników IS oraz nalot bombowy.

Wszystko to napędzane będzie przez technologię Unreal Engine 4. Warto też odnotować fakt, że ścieżka dźwiękowa gry zostanie skomponowana przez Adama Skorupę, który pracował m.in. przy Hatred i Wiedźminie 2: Zabójcy Królów.

Na koniec pragniemy jeszcze poinformować, że w podstawowej wersji produkcji znajdą się trzy mapy, a jednokrotne zaliczenie kampanii zajmować ma około 4 godzin. Stosunkowo niewiele, ale wyniki będzie można masterować, a cena ma być niewielka i wyniesie 6,66 euro (około 30 zł). Premiera IS Defense została zaplanowana na drugi kwartał bieżącego roku. Pre-ordery możecie składać w sklepie studia Destructive Creations.