Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2016, 23:31

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (22-28 sierpnia 2016 r.)

Miniony tydzień na polskim rynku gier okazał się całkiem owocny. Destructive Creations przenosi IS Defense na XOne, Techland wydaje u nas Pro Evolution Soccer 2017, a Cenega Dragon Ball: Xenoverse 2, ponadto pokazano rozgrywkę z gier Kursk, Agony i Butcher - zresztą na tym wieści się nie kończą.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Get Even - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (22-28 sierpnia 2016 r.) - wiadomość - 2016-08-29
Get Even

Zapowiedzi

IS Defense zmierza na Xboksa One

Polskie studio Destructive Creations poinformowało, że pracuje nad przeniesieniem pecetowej gry IS Defense na Xboksa One.

Konwersja celowniczkowej strzelanki o walce z Państwem Islamskim ukaże się na konsoli firmy Microsoft jeszcze w tym roku. Co ciekawe, w planach jest obsługa Kinecta.

Pro Evolution Soccer 2017

Firma Techland pochwaliła się, że wyda w naszym kraju grę Pro Evolution Soccer 2017, czyli tegoroczną edycję popularnej piłkarskiej serii firmy Konami.

Gra ukaże się 15 września, w wersjach na pecety oraz konsole PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 i Xbox 360.

Dragon Ball: Xenoverse 2

Z kolei firma Cenega poinformowała, że do jej planów wydawniczych dołączyła gra Dragon Ball: Xenoverse 2, czyli kontynuacja popularnej bijatyki firmy Bandai Namco Entertainment. Produkcja ukaże się 28 października tego roku. Wydania na konsole Xbox One i PlayStation 4 dostępne będą w pudełkach i angielskiej wersji językowej. Na PC produkcja ukaże się tylko w dystrybucji cyfrowej, ale za to gracze komputerowi będą mogli włączyć polskie napisy.

Pozostałe wieści

Get Even – pierwszy gameplay

Polskie studio The Farm 51 opublikowało materiał video, który zawiera pierwsze fragmenty rozgrywki ze strzelanki Get Even. Filmik pokazuje, że gra pozbawiona jest całkowicie interfejsu, a jego funkcje przejmie wirtualny smartfon, oferujący takie opcje jal minimapa, skaner, czy lista celów misji.

Przypomnijmy, że Get Even zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Premiera ma nastąpić w przyszły roku.

Kursk – zapis rozgrywki

Dzięki serwisowi Graczpospolita.pl mieliśmy okazję obejrzeć świeży zapis rozgrywki z horroru Kursk, zarejestrowany podczas targów gamescom. Projekt zmierza na pecety i konsole Xbox One oraz PlayStation 4. Na razie autorzy nie podali planowanej daty premiery.

Agony – gameplay z gamescomu

Inną produkcją, która dzięki targom gamescom doczekała się nowego zapisu rozgrywki było Agony, czyli survival horror, w którym wcielimy się w nieszczęśnika próbującego znaleźć sposób na ucieczkę z piekła.

Projekt zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4, a premiera nastąpi w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Butcher – świeży zwiastun

Znane z takich gier jak Trench Run czy King Arhur’s Gold rodzime studio Transhuman Design opublikowało świeży zwiastun projektu Butcher, czyli platformówkowej strzelanki wykonanej w stylistyce retro.

Produkcja zmierza wyłącznie na pecety i ma się ukazać jesienią tego roku.

Wyniki grupy CD Projekt za I połowę 2016 r.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (22-28 sierpnia 2016 r.) - ilustracja #5

Grupa CD Projekt opublikowała swoje wyniki finansowe za pierwszą połowę 2016 roku. Suma przychodów ze sprzedaży – na które składają się w dużej mierze osiągnięcia studia CD Projekt RED i platformy GOG.com – wyniosła w tym okresie 319 milionów zł, co stanowi wynik o 38% niższy niż analogicznym okresie roku ubiegłego. Nie jest to jednak powód do zmartwień, gdyż po prostu w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku zabrakło premier kalibru gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Uzyskana kwota jest więc imponująca i firmie udało się wypracować 134,7 mln zł zysku.

Ponadto dowiedzieliśmy się, że Gwint: Wiedźmińska gra karciana jest tworzony przez CD Projekt RED z pomocą polskiego oddziału GOG.com (GOG Poland). Zespół ten jest odpowiedzialny także za platformę GOG Galaxy i to na niej ma zostać oparta infrastruktura sieciowa samodzielnego Gwinta, Tym samym grupa CDP ma nadzieję, że sukces karcianki zwiększy popularność sklepu.

Ciekawe linki

  1. Polscy gracze również postawili na No Man's Sky. Top Empik - Tydzień 32 i 33
  2. Wyprzedaż gier w Biedronce – PC-towe i konsolowe produkcje w promocyjnych cenach