Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2016, 21:30

autor: Yossarian

Krakowskie letnie play-offy League of Legends za nami; Polacy na Mistrzostwach Świata

W miniony weekend w Krakowie odbyły się finały letniej rundy europejskiej ligi League of Legends. Po dwóch emocjonujących spotkaniach znamy dwie z trzech europejskich drużyn, które pojadą na Mistrzostwa Świata do Stanów Zjednoczonych. W tym zacnym gronie są dwaj Polacy: Jankos i Vander.

Na Tauron Arenie kurz już opadł, a tysiące fanów, na których oczach w sobotę i niedzielę cztery topowe zespoły Europy walczyły o prawo wyjazdu na Mistrzostwa Świata w League of Legends, zapewne długo będą pamiętać ten weekend.

W stolicy Małopolski naprzeciwko siebie stanęły cztery ekipy. G2 Esports sprawdziło Splyce w niedzielnym meczu o pierwsze miejsce, a Unicorns of Love podejmowali H2K – tutaj stawką było trzecie miejsce w play-offach. W szeregach tej ostatniej drużyny mogliśmy podziwiać dwóch Polaków: Marcina „Jankosa” Jankowskiego i Oskara „Vandera” Bogdana.

Krakowskie letnie play-offy League of Legends za nami; Polacy na Mistrzostwach Świata - ilustracja #1

Drużyna reprezentantów naszego kraju nie zawiodła i po czterech grach moglła cieszyć się ze zdobycia brązu w krakowskich finałach – H2K bez większych problemów pokonali Unicorns of Love, tylko w jednym meczu ustępując przeciwnikom, i kończąc z wynikiem 3:1.

Korzystny rezultat nie przesądzał jednak kwestii ich udziału w MŚ. Żeby H2K mogli być pewni wyjazdu do Stanów, w niedzielnym meczu musieli zwyciężyć zawodnicy G2 – tylko drużyna, która wygrywa w meczu o pierwsze miejsce zapewnia sobie automatyczny awans; kolejność pozostałych zespołów zależy od ilości punktów CP.

Polacy musieli więc uważnie przyglądać się niedzielnemu spotkaniu. Gdyby w starciu Splyce z G2 wygrali ci pierwsi, to zostaliby pierwszym reprezentantem Europy, a kolejną ekipą byłoby G2, mające więcej CP od H2K.

Na szczęście G2 Esports stanęli na wysokości zadania i wygrali to spotkanie 3:1. Taki wynik spowodował, że zostali oni najlepszą drużyną europejskiej ligi. Tuż za nimi, dzięki 100 CP na koncie, znaleźli się H2K.

Przegrani z finałów w Krakowie, czyli Splyce i Unicorns of Love, będą musieli jeszcze walczyć w barażach. Faza ta jest podzielona na trzy spotkania, rozgrywane 3,4 i 5 września – awansuje tylko jedna drużyna.

Mistrzostwa Świata League of Legends odbędą się w Stanach Zjednoczonych i potrwają od 29 września do 29 października 2016 roku.

Wszystkich zainteresowanych szczegółowym przebiegiem obu spotkań zapraszamy do szczegółowego sprawozdania Kwiścia z całego turnieju.