Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2016, 13:27

autor: Yossarian

Zobacz gameplay z Get Even

Przy okazji targów gamescom polskie studio The Farm 51 wypuściło pierwszy gameplay z najpoważniejszego z ich obecnych projektów, czyli strzelanki Get Even.

Wreszcie możemy zobaczyć polską strzelankę w akcji. W gameplayu z Get Even usłyszymy głównego bohatera, zobaczymy kilka lokacji i odrobinę walki, a także parę bardziej zagadkowych fragmentów:

Jak widać, gra pozbawiona jest całkowicie interfejsu. HUD postanowiono zastąpić smartfonem, który posłuży jako minimapa czy skaner, pokaże nam cele misji i będzie odpowiedzialny za kontrolę sporej części gry. Na materiale pokazano też dwa rodzaje broni – zwykły pistolet z tłumikiem oraz znany już futurystyczny karabin, którym można prowadzić ogień nie wychylając się zza osłony. Oprócz zwykłego strzelania, zobaczyć też można kilka animacji ręcznego obezwładniania strażników.

Gameplay prezentuje kilka różnych lokacji. Opuszczony szpital psychiatryczny wygląda na duże i wielopoziomowe miejsce; pokazano też jedną lokację znajdującą się na zewnątrz. To tyle, jeśli chodzi o FPS-ową część produkcji The Farm 51 z Gliwic.

Zobacz gameplay z Get Even - ilustracja #1

Jeżeli chodzi o kwestie, które definiują grę jako horror, to należy się spodziewać wielu psychologicznych elementów. Główny bohater, jak zdradzili wcześniej twórcy, nazywa się Cole Black. Budzi się on we wspomnianym szpitalu bez jakichkolwiek wspomnień. Po kilku wypowiedzianych przez niego kwestiach, można założyć, że mamy do czynienia z twardym i raczej prostodusznym typem. W gameplayu widzimy kilka scen będących wizjami – część strzelania odbywa się jakby w wirtualnej rzeczywistości (wrogowie rozpływają się w powietrzu), kilka razy zmienia się data widoczna na telefonie, a na sam koniec krótkiego filmiku zobaczyć można motyw sennego koszmaru z rzędem otwierających się drzwi, po czym daje się słyszeć pytanie „czy to wszystko twoja wina?”. Prawdopodobnie spora część gry będzie poświęcona tematom takim jak pamięć i kontrola umysłu oraz wspomnień.

Publikacja gameplaya cieszy, ponieważ przez jakiś czas zastanawialiśmy się, czy aby na pewno wszystko z Get Even jest w porządku – okazało się, że niepotrzebnie, ale dobrze zobaczyć konkretny fragment rozgrywki. Wreszcie ujrzeliśmy też w akcji oprawę wizualną, będącą jednym z bardziej wyróżniających się elementów produkcji – grafika stworzona jest za pomocą techniki zwanej fotogrametrią, czyli cyfrowym odtwarzaniem obiektów na podstawie fotografii. Wygląda ona całkiem dobrze, ale do tego tematu wrócimy bliżej premiery.

Get Even ma się ukazać wiosną 2017 roku.