Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2016, 09:30

Get Even żyje i ma się dobrze. Widzieliśmy grę w siedzibie The Farm 51

Od dłuższego czasu w mediach nie pojawiały się żadne informacje na temat ambitnego Get Even, co mogło wzbudzić obawy o to, co dzieje się z produkcją. Możemy Was uspokoić - podczas wizyty w gliwickim The Farm 51 widzieliśmy fragment rozgrywki i choć nie możemy podzielić się szczegółami, projekt wygląda bardzo ciekawie.

Dobre informacje z Gliwic: widzieliśmy Get Even. Gra żyje, ma się dobrze i wygląda naprawdę ciekawie. - Get Even żyje i ma się dobrze. Widzieliśmy grę w siedzibie The Farm 51 - wiadomość - 2016-05-30
Dobre informacje z Gliwic: widzieliśmy Get Even. Gra żyje, ma się dobrze i wygląda naprawdę ciekawie.

Niedługo minie dwa i pół roku, odkąd gliwickie studio The Farm 51 zapowiedziało grę Get Even – FPS-a z dwiema kampaniami oraz ocierającą się o fotorealizm oprawą graficzną. Od tamtego czasu informacje na temat tej produkcji pojawiały się bardzo nieregularnie, a przez ostatnie kilka miesięcy tytuł praktycznie nie istniał w mediach. Wielu graczy zastanawiało się więc zapewne, czy skala projektu ostatecznie nie przerosła deweloperów, zmuszając ich do wstrzymania prac. Po niedawnej wizycie w siedzibie The Farm 51 możemy Was zapewnić, że gra nadal jest w produkcji – widzieliśmy krótki fragment rozgrywki i choć nie możemy zdradzić szczegółów, Get Even prezentuje się naprawdę ciekawie.

Szczególne wrażenie robi oczywiście oprawa wizualna, wykonana przy użyciu fotogrametrii – skanowania prawdziwych obiektów za pomocą setek zdjęć do wirtualnego świata. Wnętrza pomieszczeń są oddane wyjątkowo dokładnie, a szczegółów jest po prostu masa. Wygląda też na to, że Get Even będzie produkcją w sporej części nieliniową – na przedstawionym fragmencie mieliśmy okazję zobaczyć jedno podejście do pewnego problemu i jego konsekwencje, jednak twórcy zapewniają, że rozwiązań tej sytuacji było więcej. Pojawia się też kilka pomniejszych pomysłów, o których nie możemy mówić. Ogólnie jednak produkcja The Farm 51 zdecydowanie nie wygląda na tytuł, który przepadł w czeluściach procesu deweloperskiego, i ekipa z Gliwic cały czas rozwija swój projekt. Więcej informacji zapewne otrzymamy w przeciągu kilku nadchodzących miesięcy.

Ekipa Gry-Online i TVGry miała okazję z widocznym na zdjęciu zainteresowaniem przyglądać się rozgrywce w Get Even, prowadzonej przez Wojciecha Pazdura, dyrektora produkcji w The Farm 51 (po lewej). - Get Even żyje i ma się dobrze. Widzieliśmy grę w siedzibie The Farm 51 - wiadomość - 2016-05-30
Ekipa Gry-Online i TVGry miała okazję z widocznym na zdjęciu zainteresowaniem przyglądać się rozgrywce w Get Even, prowadzonej przez Wojciecha Pazdura, dyrektora produkcji w The Farm 51 (po lewej).

Obawy o Get Even mogły wynikać też z tego, że ostatnimi czasy głośniej było o dwóch innych grach The Farm 51 – World War 3 oraz Chernobyl VR Project. W Gliwicach mieliśmy okazję porozmawiać z Kamilem Bilczyńskim na temat pierwszego z tych tytułów, drugi zaś wypróbowaliśmy sami – i już wkrótce zaprezentujemy Wam materiały z tego wyjazdu.

  1. Oficjalna strona internetowa studia The Farm 51
  2. Fotorealistyczna grafika i nowoczesna narracja w Get Even – przyglądamy się intrygującej polskiej strzelaninie

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w ambitnych tematach. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych.

więcej