Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 sierpnia 2016, 14:01

autor: Adrian Werner

Następca RollerCoaster Tycoona 4 i Turmoil – najciekawsze gry mobilne z gamescomu 2016

Podczas tegorocznej edycji targów gamescom zapowiedziano sporo gier mobilnych. Spośród nich wybraliśmy trzy, które naszym zdaniem były najciekawsze.

Dobiegające właśnie końca targi gamescom tradycyjnie koncentrowały się na grach pecetowych i konsolowych, ale nie znaczy to wcale, że nie pokazano niczego godnego uwagi dla graczy mobilnych. Wybraliśmy trzy najciekawsze nowości z ujawnionych podczas imprezy.

Shadowgun Legends

Zaczynamy od Shadowgun Legends, czyli trzeciej odsłony jednej z najlepszych mobilnych serii strzelankowych. Tym razem autorzy, czyli ludzie ze studia Madfinger, zamierzają pójść w nieco innym kierunku niż poprzednio i zaoferują prawdziwe MMOFPS. Na razie niewiele wiadomo na temat gry, poza tym, że będzie się toczyła w wirtualnej galaktyce, która ma ulegać zmianom na skutek działań graczy. Zabawa ma się obracać wokół prób zatrzymania inwazji obcej rasy. Nie zabraknie systemu rozwoju postaci oraz modyfikowania ulepszenia. Autorzy mają w planach rozwijanie projektu przez wiele lat.

Niewielka ilość informacji nie zmniejsza naszej ekscytacji. Madfinger nigdy nie zawodzi, jeśli chodzi o mobilne strzelanki, a do tego zarówno zwiastun, jak i screeny z Shadowgun Legends prezentują się wybornie. Produkcja zmierza na iOS i Androida. Na razie nie znamy planowanej daty premiery.

Shadowgun Legends – oficjalna strona gry

Lunar Battle

Z kolei firma Atari stawiła się na targi ze strategią Lunar Battle. Wydane dwa lata temu RollerCoaster Tycoon 4 okazało się wielkim rozczarowaniem i wydaje się, że wydawca wyciągnął z tego wnioski.

Lunar Battle to strategia, w której musimy budować miasto na księżycu. Produkcja dostała prawdziwy model ekonomiczny i trzeba się będzie sporo namęczyć, aby nie zbankrutować. Do tego rozgrywkę uatrakcyjni system bitewny, w ramach którego obronimy naszą metropolię.

Lunar Battle utrzymane ma być w mocno humorystycznej konwencji i np. naukowcy będą musieli zostać niemalże utopieni w kawie, aby wreszcie mieli siły do pracy. Projekt powstaje z myślą o systemach iOS i Android, a premiera ma nastąpić pod koniec tego roku. 

Turmoil

Podczas targów gamescom ogłoszono także, że powstaje mobilna wersja Turmoil, czyli wyśmienitej pecetowej strategii ekonomicznej. Akcja gry toczy się pod koniec XIX wieku, a naszym zadaniem jest zarobienie fortuny na wydobyciu ropy. Zaczynamy skromnie i musimy powoli gromadzić środki, a następnie inwestować je w zakup nowego sprzętu, stawianie budynków i zatrudnianie pomocników.

Mapy generowane są proceduralnie, a rozgrywka posiada zaskakująco dużo głębi, pomimo faktu, że tematyka potraktowana została z lekkim przymrużeniem oka. Produkcja zmierza na iOS i Androida, jej premiera powinna nastąpić jeszcze w tym roku.

Turmoil - oficjalna strona gry