Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Turmoil (PC)

Turmoil

Opracowana przez niewielkie, holenderskie studio Gamious strategiczno-symulacyjna gra ekonomiczna, przenosząca graczy do dziewiętnastowiecznej Ameryki, w sam środek gorączki związanej z poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej.

Strategiczne | ekonomiczne | indie | elementy symulacyjne

Okładka Turmoil (PC)

producent: Gamious

wydawca: Gamious

Strona oficjalna

data premiery gry:

2cze2016

PC

data nieogłoszona

iOS AND

Turmoil to wydana na platformie PC, AND i iOS strategiczno-symulacyjna gra ekonomiczna, przenosząca graczy do dziewiętnastowiecznej Ameryki, w sam środek gorączki związanej z poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej. Za powstanie gry odpowiada niewielkie, holenderskie studio Gamious, mające na koncie kilka stosunkowo udanych produkcji mobilnych.

Mechanika

W grze Turmoil wcielamy się w jednego z XIX-wiecznych poszukiwaczy ropy naftowej, marzącego o szybkim wzbogaceniu się oraz karierze naftowego barona, której ukoronowaniem może być intratne stanowisko burmistrza amerykańskiego miasteczka. Po nabyciu bogatego w „czarne złoto” terenu i zdobyciu wymaganych uprawnień, rozpoczynamy eksploatację złóż, budując pierwsze szyby wiertnicze. W miarę rozwoju naszego interesu stopniowo inwestujemy w kolejne ulepszenia, zwiększające wydobycie i efektywność pracy. Możliwości jest całkiem sporo, a środki finansowe zawsze są mocno ograniczone, więc do sukcesu potrzeba nieco szczęścia i mądrego zarządzania budżetem.

To jednak nie wszystko, gdyż na samym wydobyciu nie kończy się nasza rola. Pozyskany surowiec musimy przecież jakoś przechowywać, tak więc konieczne jest wybudowanie odpowiednich zbiorników. Należy też zadbać o dostarczenie go do nabywców, a przede wszystkim o odpowiednią cenę sprzedaży, zapewniającą godziwy zysk, który pozwoli zamknąć kolejny rok na plusie. Nie obędzie się także bez śledzenia poczynań konkurencji, która na trudnym, lecz niezwykle intratnym rynku brutalnie wykorzystuje nawet najmniejszy nasz błąd. Celem osłabienia przeciwników, możemy spotykać się z różnymi postaciami, nawiązując układy i robiąc nie zawsze legalne interesy.

Kwestie techniczne

Wydane na platformie PC, AND i iOS Turmoil oferuje stosunkowo prostą, lecz czytelną i estetyczną oprawę graficzną w stylu retro. Świat gry widzimy w przekroju bocznym, uzupełnionym niezbędnymi mapami i wykresami. Całość przypomina nieco proste produkcje strategiczne z przełomu lat 80. i 90. ubiegłego wieku, takie jak znana z Amigi oraz Atari ST gra Lost Dutchman Mine.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Gry podobne do Turmoil

Wymagania wiekowe Turmoil

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Turmoil

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Pentium 4 2.0 GHz, 2 GB RAM, Windows Vista/7/8/8.1/10

Następca RollerCoaster Tycoona 4 i Turmoil – najciekawsze gry mobilne z gamescomu 2016
Następca RollerCoaster Tycoona 4 i Turmoil – najciekawsze gry mobilne z gamescomu 2016

wiadomość22 sierpnia 2016

Podczas tegorocznej edycji targów gamescom zapowiedziano sporo gier mobilnych. Spośród nich wybraliśmy trzy, które naszym zdaniem były najciekawsze.

PC
iOS
AND