Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2016, 14:46

Wieści ze świata (The Division, The Banner Saga 2, IS Defense, Let It Die, Microsoft na E3 2016) 12/4/2016

Dziś piszemy o infografice ze statystykami Tom Clancy’s The Division, długim gameplayu z The Banner Saga 2, dacie premiery IS Defense, statusie gry Let It Die, terminie konferencji Microsoftu na E3 2016 i o zapowiedzi jRPG Valkyrie Anatomia: The Origin od Square Enix. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Statystyki The Division – zabawa solo częstsza niż co-op

Ubisoft podsumował pierwszy miesiąc po premierze Tom Clancy’s The Division, publikując infografikę ze statystykami gry (widoczną poniżej). Najciekawsza informacja, jaką możemy z niej wyciągnąć, jest taka, że gracze spędzają trochę więcej czasu, bawiąc się samotnie niż w kooperacji z innymi graczami. Ponadto zdradzono, że agenci uśmiercili już siedemnaście i ćwierć miliarda złoczyńców i pomogli 250 milionom cywilów, a ich ulubioną bronią jest klasyczny „kałasz”. Jednocześnie przypominamy, że dziś omawiana produkcja otrzymała łatkę 1.1, która wprowadza sporo nowej zawartości i mnóstwo poprawek.

The Banner Saga 2 na 33-minutowym gameplayu

Serwis Eurogamer spotkał się w miniony weekend ze studiem Stoic na targach EGX Rezzed i wykorzystał okazję, by nagrać półgodzinny gameplay z gry The Banner Saga 2 (widoczny poniżej). Możecie na nim zobaczyć m.in. walkę, dialogi i zarządzanie drużyną bohaterów. Przypomnijmy, że ów taktyczny RPG w klimatach z mitologii nordyckiej wyjdzie na PC 19 kwietnia. Tytuł ma wyjść też na konsole ósmej generacji i urządzenia mobilne, ale nie wiemy jeszcze, kiedy to nastąpi.

IS Defense – data premiery nowej gry twórców Hatred

Rodzime studio Destructive Creations podało datę premiery swojego najnowszego dzieła. Kontrowersyjny „celowniczek” o tytule IS Defense wyjdzie 19 kwietnia na PC i będzie do nabycia m.in. na Steamie w cenie 6,99 euro (ok. 30 zł) – tam też znajdziecie wymagania sprzętowe gry. Więcej informacji o tej produkcji znajdziecie w naszej zapowiedzi oraz w wywiadzie z Jarosławem Zielińskim, szefem Destructive Creations.

Let It Die – nowa gra Sudy51 nadal żyje; premiera w 2016 r.

Studio Grasshopper Manufacture wyszło z cienia po długim milczeniu i potwierdziło, że jego najnowszy projekt – zapowiedziane na targach E3 2014 Let It Die – nadal żyje i ma się dobrze. Słynny Suda51 zapewnił, że produkcja zadebiutuje jeszcze w tym roku. Przypomnijmy, że będzie to funkcjonująca w modelu free-to-play sieciowa gra akcji TPP na PlayStation 4, która mrocznym klimatem, brutalnością i naciskiem na walkę wręcz przypomina nieco serię Manhunt. Poniżej możecie zobaczyć nagranie, za pośrednictwem którego deweloper przekazał powyższą wiadomość, a zarazem zaprezentował krótkie urywki z rozgrywki z Let It Die.

E3 2016 – termin konferencji Microsoftu

Serwis Gamespot otrzymał od firmy Microsoft wiadomość, w której podano termin corocznej konferencji giganta z Redmond podczas targów E3 – w tym roku odbędzie się ona 13 czerwca o godzinie 18:30 (czasu polskiego). Korporacja nie zapowiedziała jeszcze, jakich atrakcji możemy spodziewać się po jej pokazie.

Square Enix zapowiedziało Valkyrie Anatomia: The Origin

Firma Square Enix zapowiedziała grę Valkyrie Anatomia: The Origin. Będzie to kolejna odsłona serii Valkyrie Profile, reprezentująca – tak jak poprzedniczki – gatunek jRPG. Produkcja ma trafić do „dystrybucji” w Japonii jeszcze przed końcem tegorocznej wiosny, a jej tworzeniem zajmuje się przypuszczalnie studio Tri-Ace (odpowiedzialne też za wcześniejsze odsłony cyklu). Niestety, nie ujawniono żadnych innych informacji – nawet platform sprzętowych, na które zmierza tytuł.

Wieści ze świata (The Division, The Banner Saga 2, IS Defense, Let It Die, Microsoft na E3 2016) 12/4/2016 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej