Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Let it Die (PC)

Let it Die

Brutalna i okraszona groteskowym humorem gra akcji, wzbogacona o elementy RPG i roguelike'a. W Let it Die gracze przemierzają kolejne piętra generowanej proceduralnie wieży, walcząc z zastępami przeciwników i stopniowo rozwijając swoją postać.

Akcji | TPP | zagraj za darmo | roguelike | postapokalipsa | elementy RPG | beat 'em up

Okładka Let it Die (PC)

data premiery gry:

3gru2016

PS4

26wrz2018

PC

Let it Die to kolejne dzieło studia Grasshopper Manufacture, czyli zespołu dowodzonego przez ekscentrycznego Goichiego Sudę (znanego również jako Suda 51); mowa o ekipie, w której portfolio można znaleźć takie produkcje, jak killer7, No More Heroes, Lollipop Chainsaw czy Shadows of the DAMNED. Opisywany tytuł, nad którym pracę rozpoczęto w 2012 roku (początkowo projekt był znany jako Lily Bergamo), jest grą akcji wzbogaconą o elementy zaczerpnięte z „rogalików” i RPG-ów, dystrybuowaną w modelu free-to-play.

Fabuła

Historia opowiedziana w Let it Die rozpoczyna się w 2026 roku, kiedy to planetę nawiedziły potężne trzęsienia ziemi. Najbardziej ucierpiało Tokio, którego południowo-zachodnia część oddzieliła się od reszty miasta, tworząc wyspę pokrytą gęstą mgłą. Kolejne wstrząsy sejsmiczne sprawiły, że spod powierzchni wyłoniła się potężna wieża sięgająca chmur. Legenda głosi, że owa iglica skrywa tajemnice i bogactwa. W trakcie rozgrywki wcielamy się w jednego ze śmiałków, który postanawia zweryfikować te opowieści.

Mechanika

Zabawę w Let it Die rozpoczynamy od stworzenia postaci; choć początkowo nasz podopieczny jest ubrany jedynie w bieliznę, w jego ręce szybko trafiają tak elementy ubioru, jak i rozmaite narzędzia mordu, pokroju pił, pałek i pistoletów. W miarę postępów zdobywamy nie tylko coraz potężniejsze wyposażenie, lecz także punkty doświadczenia, dzięki czemu z czasem rośnie nasz potencjał bojowy.

Jest to o tyle istotne, że rozgrywka w Let it Die polega na eksploracji generowanych proceduralnie pięter iglicy oraz na walce z napotkanymi przeciwnikami. W trakcie zabawy akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP), a starcia zrealizowano na modłę tych z produkcji typu soulslike; sukces zapewnia więc przede wszystkim uważna obserwacja ruchów oponentów (w poszukiwaniu luk w obronie), wykonywanie uników i wyprowadzanie precyzyjnych kontr. Śmierć ma tutaj charakter permanentny, a w miejscu, gdzie nasza postać pożegnała się z życiem, pojawia się jej zjawa, która naśladując nasz styl walki, atakuje innych graczy; oczywiście my także musimy mierzyć się z duchami innych postaci poległych na placu boju.

Kwestie techniczne

Utrzymana w mrocznej stylistyce grafika Let it Die prezentuje się przeciętnie. Podobnie jak wcześniejsze dzieła studia Grasshopper Manufacture, produkcję cechuje wysoki poziom brutalności oraz groteskowy humor.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 4,5 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 2 / 10 na podstawie 84 głosów czytelników.

Gry podobne do Let it Die

Klasyfikacja PEGI Let it Die

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Let it Die

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i7-4700 2.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 680 lub lepsza
 • 40 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-7700 3.6 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1080 lub lepsza
 • 40 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
Let it Die - na PC zmierza gra akcji autorów killer7 i No More Heroes
Let it Die - na PC zmierza gra akcji autorów killer7 i No More Heroes

wiadomość11 sierpnia 2018

Zapowiedziano pecetową wersję Let it Die, czyli gry akcji japońskiego studia Grasshopper Manufacture, mającego na koncie takie tytuły jak No More Heroes, Lollipop Chainsaw czy killer7.

Brutalna gra akcji free-to-play Let it Die debiutuje dziś na PlayStation 4
Brutalna gra akcji free-to-play Let it Die debiutuje dziś na PlayStation 4

wiadomość3 grudnia 2016

Let it Die, brutalna gra o walkach ulicznych od twórców No More Heroes i Lollipop Chainsaw, jest już dostępna na PlayStation 4 w formacie free-to-play. Niespodzianką tą twórcy zaskoczyli fanów podczas prezentacji na PlayStation Experience 2016.

Wieści ze świata (The Division, The Banner Saga 2, IS Defense, Let It Die, Microsoft na E3 2016) 12/4/2016
Wieści ze świata (The Division, The Banner Saga 2, IS Defense, Let It Die, Microsoft na E3 2016) 12/4/2016

wiadomość12 kwietnia 2016

Dziś piszemy o infografice ze statystykami Tom Clancy’s The Division, długim gameplayu z The Banner Saga 2, dacie premiery IS Defense, statusie gry Let It Die, terminie konferencji Microsoftu na E3 2016 i o zapowiedzi jRPG Valkyrie Anatomia: The Origin od Square Enix. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Postal 2, Let it Die, LittleBigPlanet 3) 11/6/14
Wieści ze świata (Postal 2, Let it Die, LittleBigPlanet 3) 11/6/14

wiadomość11 czerwca 2014

Dziś piszemy m.in. o nowym dodatku do Postal 2, modelu płatności gry Let it Die oraz platformach docelowych LittleBigPlanet 3 i Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Let it Die nową gra autorów No More Heroes i Lollipop Chainsaw

wiadomość10 czerwca 2014

Studio Grasshopper Manufacture ujawniło swój kolejny projekt Let it Die. Tytuł dedykowany konsoli PlayStation 4 ukaże się na rynku w przyszłym roku i będzie brutalną grą akcji, w której powalczymy z przeciwnikami przy użyciu rożnych broni. Niestety firma nie podzieliła się większą ilością szczegółów.

PS4
PC