Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2018, 08:37

autor: Adrian Werner

Let it Die - na PC zmierza gra akcji autorów killer7 i No More Heroes

Zapowiedziano pecetową wersję Let it Die, czyli gry akcji japońskiego studia Grasshopper Manufacture, mającego na koncie takie tytuły jak No More Heroes, Lollipop Chainsaw czy killer7.

Wersja pecetowa ukaże się jesienią. - Let it Die - na PC zmierza gra akcji autorów killer7 i No More Heroes - wiadomość - 2018-08-11
Wersja pecetowa ukaże się jesienią.
LET IT DIE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Grasshopper Manufacture
  2. Wydawca: GungHo Online Entertainment
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PS4, PC
  5. Data premiery na PS4: 3 grudnia 2016 r.
  6. Data premiery na PC: jesień 2018 r.

Znane z Lollipop Chainsaw, Killer is Dead czy serii No More Heroes japońskie studio Grasshopper Manufacture kontynuuje swoją pecetową ekspansję. Zespół poinformował, że pracuje nad komputerową wersją Let it Die, czyli brutalnej gry akcji, która zadebiutowała pod koniec 2016 r. na PlayStation 4.

Wydanie pecetowe ukaże się jesienią tego roku i będzie dystrybuowane za pomocą Steama. Gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami, tak samo jak pierwowzór na PlayStation 4. Na razie nie wiemy, czy obie wersje będą ze sobą współpracowały. Let it Die nie posiada co prawda multiplayera, ale gdy postać zginie, jej zjawa staje się przeciwnikiem, którego podczas rozgrywki mogą spotkać inni gracze. Nie wiadomo więc, czy graczom pecetowym przyjdzie zmierzyć się ze zjawami użytkowników konsolowych ani czy możliwe będzie wykorzystanie konta z PS4 na PC.

Let it Die zadebiutowało 3 grudnia 2016 roku na PlayStation 4. Produkcja została przyjęta dosyć ciepło i posiada średnią ocen na poziomie 72% według serwisu Metacritic. Jak w przypadku większości gier Grasshopper Manufacture, recenzje były bardzo różnorodne i nie brakowało osób zachwyconych tytułem, jak i tych, którym mocno nie przypadł on do gustu.

Let it Die dobrze poradziło sobie pod względem komercyjnym. W kwietniu tego roku autorzy pochwalili się, że gra została pobrana ponad cztery miliony razy.

Warto na koniec przypomnieć, że Let it Die jest najnowszym przejawem wzmożonej aktywności Grasshopper Manufacture na PC. To studio przez większość swojej historii koncentrowało się na konsolach, ale od pewnego czasu coraz częściej tworzy również gry pecetowe. Dzięki temu w ciągu ostatnich kilku lat gracze komputerowi otrzymali Killer is Dead, The Silver Case oraz The 25th Ward: The Silver Case, a trwają również prace nad konwersją killer7.

  1. Oficjalna strona gry