Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PC
Okładka The 25th Ward: The Silver Case (PS4)

The 25th Ward: The Silver Case

The 25th Ward: The Silver Case to detektywistyczna przygodówka autorstwa japońskiego studia Grasshopper Manufacture i projektanta znanego jako Suda 51, stanowiąca remaster wydanej na telefony produkcji zatytułowanej The Silver Case: Ward 25.

Przygodowe | detektywistyczne | reedycje/remastery/remaki

Okładka The 25th Ward: The Silver Case (PS4)

data premiery gry:

13mar2018

PC PS4

The 25th Ward: The Silver Case to wydana na platformę PC i PS4 detektywistyczna przygodówka, którą opracowało studio Grasshopper Manufacture. Głównym projektantem był Suda 51, znany z takich tytułów jak Lollipop Chainsaw, Killer is Dead czy serii No More Heroes

Produkcja stanowi odświeżoną i rozszerzoną wersję gry The Silver Case: Ward 25, która ukazała się w formie epizodycznej na telefony w latach 2005-2007 i nigdy nie opuściła granic Kraju Kwitnącej Wiśni. Remaster zbiera wszystkie odcinki w jedną całość.

Fabuła

Pod względem fabularnym The 25th Ward: The Silver Case stanowi kontynuację The Silver Case. Gra oferuje nową historię, ale uwzględnia wiele postaci z The Silver Case. Akcja ponownie przenosi nas do fikcyjnej wersji współczesnej Japonii. Fabuła składa się z kilku odrębnych rozdziałów, a każdy z nich zawiera zestaw spraw kryminalnych do rozwiązania – głównie różnego rodzaju morderstw. Początkowo wydają się one ze sobą niezwiązane, ale wraz z rozwojem zdarzeń powoli odkrywamy wątki łączące poszczególne śledztwa.

Co godne pochwały, gra nie tylko odtwarza całą fabułę pierwowzoru, ale dodatkowo rozbudowuje ją o nowe rozdziały, które nie były dostępne w wersji wydanej na telefony.

Mechanika

Wydane na platformę PC i PS4 The 25th Ward: The Silver Case to przygodówka detektywistyczna. Zabawa sprowadza się do prowadzenia śledztw, w ramach których eksplorujemy lokacje, rozmawiamy ze świadkami i podejrzanymi, zbieramy dowody i poszlaki oraz rozwiązujemy zagadki logiczne.

Gra posiada kilka grywalnych postaci – scenariusz co pewien czas przerzuca nas od jednego bohatera do drugiego, pozwalając poznać sprawę z wielu różnych, często mocno odmiennych perspektyw, np. policjanta i dziennikarza.

Zabawę urozmaicają różnorodne minigierki testujące spostrzegawczość lub refleks. Ponadto co pewien czas gra zadaje nam pytania, sprawdzając, czy zapamiętaliśmy ważne informacje z wcześniejszych wydarzeń.

Kwestie techniczne

Podobnie jak poprzednia odsłona cyklu, The 25th Ward: The Silver Case oferuje mocno nietypową oprawę wizualną, łączącą elementy trójwymiarowe, dwuwymiarowe oraz fotografie. W porównaniu z pierwowzorem z telefonów remaster może pochwalić się mocno ulepszoną grafiką.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The 25th Ward: The Silver Case

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe The 25th Ward: The Silver Case

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 8 GB HDD
  • Windows 7/8/10
The 25th Ward: The Silver Case - zapowiedziano remaster przygodówki Sudy 51
The 25th Ward: The Silver Case - zapowiedziano remaster przygodówki Sudy 51

wiadomość21 maja 2017

Japońskie studio Grasshopper Manufacture poinformowało, że pracuje nad projektem The 25th Ward: The Silver Case, czyli remasterem detektywistycznej przygodówki, która nigdy wcześniej nie doczekała się anglojęzycznej wersji.

PC
PS4