Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka 1heart (PC)

1heart PC

Klimatyczna gra przygodowa z elementami grozy, w której wcielamy się w rolę jednej z sióstr, porwanych i zamkniętych w mrocznym, tajemniczym miejscu.

Przygodowe | ukryte przedmioty | point-and-click | horror | 2D | polskie | indie

PC Windows
Okładka 1heart (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10października2014

10października2014

Steam

1heart to wydana na PC klimatyczna gra przygodowa z elementami grozy, będąca pierwszym poważnym projektem rodzimego, dwuosobowego studia Chicken in the Corn. Produkcję tytułu ukończono dzięki funduszom zebranym w serwisie wspieram.to.

Fabuła

Fabuła 1heart opowiada o losach sióstr bliźniaczek, które pozostawili same w domu wyjeżdżający na weekend rodzice. Nieświadome faktu, że nie powinny otwierać drzwi nieznajomym, dziewczynki padają ofiarą groźnego przestępcy, który porywa je, a następnie zamyka w tajemniczym i mrocznym miejscu. Kiedy jednej z nich udaje się uciec, jej głównym celem staje się uwolnienie siostry i odkrycie tożsamośći porywacza. Nie wie jednak, że prześladowca uważnie śledzi każdy jej krok…

Mechanika

Produkcję studia Chicken in the Corn uznać można za połączenie klasycznej przygodówki point-and-click z elementami casualowych gier HOPA (ang. „hidden object point adventure”). Podczas zabawy przemierzamy ponad 60 zróżnicowanych lokacji – z pozoru zwyczajnych, lecz wypełnionych dziwnymi urządzeniami, tajemniczymi przedmiotami oraz kamerami śledzącymi wszystkie nasze poczynania. W początkowym etapie gry stawiamy czoła głównie typowym przygodówkowym zagadkom logicznym, wymagającym zbierania przedmiotów, łączenia ich i używania w różnych miejscach. Z czasem klasyczne zagadki zaczynają ustępować miejsca różnymi minigrom, takim jak Sokoban, obracanie okręgów celem utworzenia określonego wzoru, czy przekładanie bezpieczników w celu wywołania zwarcia instalacji. W grze pojawiają się też sporadycznie etapy, w których naszym zadaniem jest znalezienie kilku przedmiotów z widocznej na ekranie listy.

Kwestie techniczne

Elementem charakterystycznym 1heart na platformie PC jest oryginalna oprawa graficzna, złożona z ręcznie malowanych scenerii, przypominających niekiedy niedokończony szkic. Z jednej strony doskonale podkreśla ona klimat rozgrywki i towarzyszące bohaterce poczucie zagrożenia, z drugiej – ze względu na swój charakter czasami utrudnia znalezienie potrzebnych przedmiotów, zmuszając nas do klikania na oślep. Mimo mrocznego nastroju całości, autorzy pokusili się o umieszczenie w swej produkcji szeregu easter eggów oraz nawiązań do rodzimej historii, kultury i znanych postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Gry podobne do 1heart

Wymagania wiekowe 1heart

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe 1heart

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Pentium 4 2.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 7800 GT lub lepsza, 300 MB HDD, Windows 7 (64-bit)
Minimalne: Intel Pentium 4 1.6 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB GeForce 6100 lub lepsza, 250 MB HDD, Windows XP