Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Silence of the Sleep (PC)
OkładkaSilence of the Sleep (PC)

Silence of the Sleep PC

Oryginalna side-scrollowa przygodówka, utrzymana w konwencji horroru psychologicznego i opracowana w całości przez pochodzącego z Finlandii Jessego Makonena. W grze wcielamy się w postać niejakiego Jacoba Reevesa, który stracił chęć do życia i postanowił popełnić samobójstwo.

Przygodowe | horror | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Silence of the Sleep Premiera PC

1października2014

producent: Jesse Makkonen wydawca: Jesse Makkonen Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Silence of the Sleep

Lovecraft Tales

Gone Home

1heart

Silence of the Sleep to oryginalna side-scrollowa gra przygodowa, utrzymana w konwencji horroru psychologicznego. Tytuł jest dziełem jednego człowieka – odpowiedzialnym za kod, grafikę, animację i dźwięk jest pochodzący z Finlandii twórca, Jesse Makonen.

Bohaterem gry jest Jacob Reeves – mężczyzna, który stracił chęć życia i w desperacji postanowił podjąć się próby samobójczej. Niestety ta, zamiast zakończyć jego udrękę, stała się początkiem całkiem nowego koszmaru. Nasz protoplasta budzi się w dziwnym i obcym mu miejscu, pozbawiony pamięci i jakichkolwiek wspomnień. Z nadzieją na uzyskanie odpowiedzi kim jest i gdzie właściwie się znajduje, rozpoczyna eksplorację surrealistycznego świata.

Akcja Silence of the Sleep ukazana została w przypominającej gry platformowe side-scrollowej perspektywie. Zgodnie z zamysłem autora mechanika rozgrywki stanowi kompromis między przygodówką a horrorem i koncentruje się w głównym stopniu na rozwiązywaniu zagadek. Mimo że w mrocznym i tajemniczym świecie na naszego bohatera czyha szereg niebezpieczeństw, w grze nie napotkamy sekwencji walki. Podczas rozgrywki wrogowie pojawiają się stosunkowo rzadko, a na dodatek nie mogą zostać pokonani tradycyjnymi metodami, dlatego jedynym sposobem poradzenia sobie z nimi jest ukrycie się lub ucieczka. Aby uniknąć zbyt częstego rozpraszania gracza, interfejs użytkownika ograniczony został do niezbędnego minimum.

Produkcja Jesse Makkonena buduje napięcie gęstym, onirycznym klimatem oraz sugestywną oprawą. Większość czasu spędzamy w pogrążonych w półmroku korytarzach i pomieszczeniach, w których pełno dziwnych odgłosów i surrealistycznych kształtów. Postać głównego bohatera przedstawiona jest za pomocą cienia, zaś poszczególne lokacje charakteryzuje oryginalna, ręcznie rysowana grafika 2D.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Silence of the Sleep: Odpowiednia dla każdego wieku.

Silence of the Sleep Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows Vista/7/8