Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4ANDPCiOSPSV
Okładka Neverending Nightmares (PS4)
OkładkaNeverending Nightmares (PS4)

Neverending Nightmares

Oryginalna niezależna gra przygodowa, utrzymana w konwencji horroru psychologicznego. Za jej powstanie odpowiada ekipa Infinitap Games, zaś fabuła zainspirowana została rzeczywistymi przeżyciami szefa studia i jego walką z ciężką depresją.

Przygodowe | horror | 2D | crowdfunding | indie | eksperymentalne/artystyczne

Neverending Nightmares Premiera

26wrz2014

PC

4maj2016

PS4 PSV

29lis2017

AND iOS

Gry podobne do Neverending Nightmares

Among The Sleep

Bulb Boy

Yomawari: Midnight Shadows

Neverending Nightmares to utrzymana w konwencji horroru psychologicznego gra przygodowa, opracowana przez Matta Gilgenbacha i jego niezależne studio Infinitap Games. Fabuła gry zainspirowana została osobistymi przeżyciami autora, który po finansowym fiasku swej poprzedniej produkcji, Retro/Grade, popadł w ciężką depresję. Powstanie tytułu wsparła udana kampania crowdfundingowa w serwisie Kickstarter.

Gra jest metaforyczną opowieścią o walce człowieka z depresją i zaburzeniami psychicznymi. Podczas rozgrywki wcielamy się w postać niejakiego Thomasa, który z ulgą budzi się z koszmarnego snu tylko po to, by zdać sobie sprawę, że sen wcale się nie skończył, a nawiedzający go koszmar trwa nadal. Uwięziony w pułapce własnego umysłu bohater przenosi się z koszmaru w koszmar, stawiając czoła własnym lękom i przerażającym potworom, czyhającym na jego życie.

Rozbudowana fabuła gry jest nieliniowa i dzieli się na różne wątki, które kształtowane są w zależności od poczynań gracza. Naturalną konsekwencją tej nieliniowości są także trzy alternatywne zakończenia. Atmosfera rozgrywki przesycona jest ciężką, wręcz brutalną atmosferą, w której dominuje czerń i biel, rozświetlana tylko płomieniem świecy. Praktycznie jedynym żywym kolorem, jaki oglądamy podczas rozgrywki, jest czerwień krwi, której w trakcie całej historii przelewa się całkiem sporo. Interfejs użytkownika ograniczony został do minimum, aby jeszcze bardziej zwiększyć immersję gracza z przedstawionym światem.

W produkcji Gilgenbacha dostrzec można inspiracje tak kultowymi tytułami, jak Amnesia czy seria Silent Hill. Rzeczą wartą podkreślenia jest wyjątkowo oryginalna oprawa graficzna Neverending Nightmares. Gra składa się w całości z dwuwymiarowych, ręcznie rysowanych scenerii, inspirowanych twórczością amerykańskiego pisarza i rysownika, Edwarda Goreya. Atmosferę grozy potęguje zaś klimatyczna dark-ambientowa ścieżka dźwiękowa autorstwa Skylera McGlothlina. Walory artystyczne gry doceniono m.in. na targach E3 2014 nominacją do tytułu najciekawszej produkcji imprezy.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 73 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Neverending Nightmares: 16+

Neverending Nightmares Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.7 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 360 MB HDD
  • Windows Vista/7/8
PC
AND
iOS
PS4
PSV