Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSVWiiUPCXONEPS4iOSANDSwitch
Okładka Whispering Willows (PSV)
OkładkaWhispering Willows (PSV)

Whispering Willows

Whispering Willows to gra logiczna opracowana przez zespół Night Light Interactive. Wcielamy się w młodą dziewczynę szukającą swojego ojca w nawiedzonym domu. W przygodach bohaterka wykorzystuje moce parapsychiczne, w tym umiejętność astralnej projekcji.

Logiczne | horror | 2D | elementy przygodowe | crowdfunding | duchy | indie | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Whispering Willows Premiera

17cze2014

PC

30cze2015

PS4 PSV

26sie2015

iOS AND

28sie2015

XONE

8paź2015

WiiU

27wrz2018

Switch

Gry podobne do Whispering Willows

Lone Survivor

NightCry

Neverending Nightmares

Whispering Willows to utrzymana w klimatach horroru gra logiczna, będąca debiutancką produkcją niezależnego amerykańskiego studia Night Light Interactive. Tytuł wzbudził spore zainteresowanie w serwisie Kickstarter, a dzięki udanej kampanii crowdfundingowej możliwe stało się przygotowanie wersji na szeroką gamę platform sprzętowych. Warto też dodać, że produkcja uhonorowana została szeregiem nagród branżowych na takich imprezach, jak Casual Connect, Seattle Indie Gaming Competition oraz OUYA Create Game Jam.

Fabuła

W Whispering Willows wcielamy się w młodą dziewczynę imieniem Elena, której ojciec zaginął w tajemniczych okolicznościach. Trop prowadzi naszą bohaterkę do cieszącej się złą sławą tytułowej rezydencji Willows. Okoliczni mieszkańcy trzymają się od tego miejsca z daleka, a powodem ich strachu jest mroczna przeszłość domu, pełna potwornych i niewyjaśnionych zbrodni. Dusze ofiar do dzisiaj nawiedzają korytarze rezydencji, a część z nich bynajmniej nie jest nastawiona przyjaźnie do wszelkich intruzów. Elena nie jest jednak zwyczajną dziewczyną. Posiada ona bowiem potężne moce parapsychiczne, w tym umiejętność astralnej projekcji, czyli opuszczania własnego ciała. Zdolności te okazują się kluczowe podczas poszukiwań ojca i poznawania przeszłości budynku oraz jego dawnych mieszkańców.

Mechanika

Whispering Willows przypomina klasyczną, dwuwymiarową platformówkę. Produkcja studia Night Life Interactive w rzeczywistości jest jednak przede wszystkim grą logiczną, tak więc rozgrywka koncentruje się głównie na rozwiązywaniu zagadek. Elena może w każdym momencie opuścić swoje ciało i wkroczyć do świata umarłych, co pomaga przy łamigłówkach. Przykładowo, pod postacią ducha bohaterka jest w stanie latać, przeciskać się przez małe szczeliny, manipulować czasem, zamrażać przedmioty oraz korzystać z mocy światła, odstraszającego zamieszkujące posiadłość agresywne upiory. Wchodzenie w bezpośrednie interakcje z przedmiotami fizycznymi wymaga jednak powrotu do własnego ciała.

W trakcie przygód dość często napotykamy też różne zamieszkujące rezydencję duchy. Część z nich stanowi dla naszej bohaterki poważne zagrożenie, zaś pozostałe są jedynie udręczonymi duszami ludzi, którzy przed laty zmarli w tragicznych okolicznościach i teraz są skazani na powtarzanie bez końca ostatnich chwil swojego życia. Podczas rozgrywki Elena musi znaleźć sposób na uwolnienie ich dusz, gdyż tylko wtedy pokona szereg stojących na jej drodze przeszkód.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy Whispering Willows odznacza się ręcznie rysowaną grafiką 2D w wysokiej rozdzielczości (720 i 1080p). Rozgrywce towarzyszy również utrzymana w klimacie horroru ścieżka dźwiękowa oraz tajemnicze odgłosy, potrafiące wywołać gęsią skórkę.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 3,6 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Whispering Willows

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
XONE
PS4
PSV
iOS
AND
WiiU
Switch