Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Cat Lady (PC)

The Cat Lady PC

The Cat Lady to stworzona przez zespół Harvester Games gra przygodowa. Zabawa polega więc głównie na eksplorowaniu lokacji, gromadzeniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek.

Przygodowe | horror | indie

PC Windows
Okładka The Cat Lady (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2grudnia2012

The Cat Lady to przygodówka utrzymana w klimatach psychologicznego horroru. Grę opracowało studio Harvester Games, a głównym projektantem był Remigiusz Michalski, czyli twórca, który ma koncie również udane Downfall.

Główną bohaterką gry jest Susan Ashworth - 40 letnia, samotna kobieta, która od dłuższego czasu rozważa popełnienie samobójstwa. Nie ma rodziny, przyjaciół, ani żadnych nadziei na polepszenie swojego życia. Wszystko ulega zmianie, gdy Susan odkrywa, że do jej miasta wkrótce przybędzie pięciu nieznajomych. Wszyscy oni są bezwzględnymi psychopatami, którzy nie cofną się przed niczym, aby zamienić życie bohaterki w czyste piekło. Panna Ashworth otrzymuje obietnicę, że jeśli się rozprawi z przybyszami, to dostanie nagrodę i znajdzie wreszcie przyjaciółkę. Dlatego ta niepozorna kobieta postanawia walczyć, choć jej słabość fizyczna oznacza, że będzie musiała znaleźć pomysłowe sposoby poradzenia sobie z piątką psychopatów. The Cat Lady zaprojektowano jako psychologiczny horror przeznaczony dla dorosłych odbiorców. Gra jest ponura, brutalna i nie stroni od nagości oraz wulgaryzmów.

The Cat Lady to stuprocentowa przygodówka. Zabawa polega więc głównie na eksplorowaniu lokacji, gromadzeniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Łamigłowki zostały zaprojektowane logicznie, a cała gra kładzie duży nacisk na podejmowanie ciężkich decyzji, które mają istotne skutki dla dalszego rozwoju fabuły. Nietypowo prezentuje się interfejs. Zamiast typowego point-n-click autorzy postawili na kontrolowanie akcji za pomocą klawiatury, a postać może poruszać się jedynie w lewą lub w prawą stronę każdego ekranu. Całość starcza na około pięć godzin zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 173 głosów czytelników.

Gry podobne do The Cat Lady

Wymagania wiekowe The Cat Lady

18+

Premiera przygodówki grozy The Cat Lady
Premiera przygodówki grozy The Cat Lady

wiadomość2 grudnia 2012

Po trzech latach produkcji znany z gry Downfall Remigiusz Michalski wypuścił swój najnowszy projekt. Jest nim utrzymana w klimatach grozy przygodówka The Cat Lady.