Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Cat Lady (PC)
OkładkaThe Cat Lady (PC)

The Cat Lady PC

The Cat Lady to stworzona przez zespół Harvester Games gra przygodowa. Zabawa polega więc głównie na eksplorowaniu lokacji, gromadzeniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek.

Przygodowe | horror | indie

The Cat Lady Premiera PC

2grudnia2012

producent: Harvester Games wydawca: Screen 7 Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Cat Lady

Silent Hill 2

Gray Matter

1heart

The Cat Lady to przygodówka utrzymana w klimatach psychologicznego horroru. Grę opracowało studio Harvester Games, a głównym projektantem był Remigiusz Michalski, czyli twórca, który ma koncie również udane Downfall.

Główną bohaterką gry jest Susan Ashworth - 40 letnia, samotna kobieta, która od dłuższego czasu rozważa popełnienie samobójstwa. Nie ma rodziny, przyjaciół, ani żadnych nadziei na polepszenie swojego życia. Wszystko ulega zmianie, gdy Susan odkrywa, że do jej miasta wkrótce przybędzie pięciu nieznajomych. Wszyscy oni są bezwzględnymi psychopatami, którzy nie cofną się przed niczym, aby zamienić życie bohaterki w czyste piekło. Panna Ashworth otrzymuje obietnicę, że jeśli się rozprawi z przybyszami, to dostanie nagrodę i znajdzie wreszcie przyjaciółkę. Dlatego ta niepozorna kobieta postanawia walczyć, choć jej słabość fizyczna oznacza, że będzie musiała znaleźć pomysłowe sposoby poradzenia sobie z piątką psychopatów. The Cat Lady zaprojektowano jako psychologiczny horror przeznaczony dla dorosłych odbiorców. Gra jest ponura, brutalna i nie stroni od nagości oraz wulgaryzmów.

The Cat Lady to stuprocentowa przygodówka. Zabawa polega więc głównie na eksplorowaniu lokacji, gromadzeniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Łamigłowki zostały zaprojektowane logicznie, a cała gra kładzie duży nacisk na podejmowanie ciężkich decyzji, które mają istotne skutki dla dalszego rozwoju fabuły. Nietypowo prezentuje się interfejs. Zamiast typowego point-n-click autorzy postawili na kontrolowanie akcji za pomocą klawiatury, a postać może poruszać się jedynie w lewą lub w prawą stronę każdego ekranu. Całość starcza na około pięć godzin zabawy.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 184 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Cat Lady: 18+