Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Bladebound (AND)

Bladebound

RPG akcji (hack'n'slash) w klimatach fantasy autorstwa polskiego studia Artifex Mundi. Gra jest przeznaczona na platformy mobilne i została oparta na modelu free-to-play z mikropłatnościami.

RPG | fantasy | hack'and'slash | zagraj za darmo | polskie | RPG akcji

Bladebound to wydane na platformę AND i iOS RPG akcji typu hack’n’slash utrzymane w klimacie fantasy. Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, a opracowało ją polskie studio Artifex Mundi, znane z takich serii przygodówek z ukrytymi przedmiotami (HOPA) jak Nightmares from the Deep czy Grim Legends.

Fabuła

Fabuła gry zaczyna się dosyć nietypowo jak na gatunek fantasy, gdyż kampanię otwiera porażka sił dobra. Broniący śmiertelników Zakon Strażników Ostrza zostaje pokonany za sprawą knowań zdrajcy ze swoich własnych szeregów, znanego od tego momentu jako Wiarołomca.

Gracz wciela się w Strażnika, ostatniego z ocalałych wojowników, który po kilku stuleciach powraca do opanowanej przez siły zła krainy, aby pomścić braci, odbudować zakon i ocalić to, co zostało ze świata.

Mechanika

W wydanym na platformę AND i iOS Bladebound fundamenty rozgrywki nie odbiegają znacząco od standardów hack’n’slashów. Wydarzenia obserwujemy więc z kamery umieszczonej nad głową postaci (w rzucie izometrycznym), a zabawa polega głównie na eksplorowaniu lokacji i walce z potworami za pomocą mocno zręcznościowego systemu walki. Również dosyć typowe jest sterowanie. Po jednej stronie ekranu umieszczono wirtualnego pada odpowiadającego za poruszanie się postaci, a po drugiej znajdziemy duży przycisk ataku oraz ikony aktywujące zdolności specjalne.

Jak na grę RPG przystało, Bladebound zawiera także system rozwoju bohatera, pozwalający inwestować zarobione punkty doświadczenia w ulepszanie statystyk postaci. Ponadto potencjał bojowy herosa zwiększamy, wyposażając go w coraz lepszy rynsztunek. Autorzy przygotowali również prosty system craftingu, umożliwiający wykucie własnego oręża i innych przydatnych przedmiotów.

Tryby gry

Gra w wersji na platformę AND i iOS oferuje kampanię fabularną dla pojedynczego gracza oraz kilka dodatkowych trybów dla zabawy solo. Dostępna jest także opcja multiplayer, pozwalająca na zmierzenie się z innymi graczami na zamkniętych arenach.

Kwestie techniczne

Mocną stroną Bladebound na platformie AND i iOS jest jakość wykonania. Gra robi bardzo dobre wrażenie za sprawą atrakcyjnej trójwymiarowej grafiki, wykonanej w lekko kreskówkowym stylu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Bladebound

Wymagania wiekowe Bladebound

12+

Bladebound - polski hack'n'slash rozpoczął podbój rynku mobilnego
Bladebound - polski hack'n'slash rozpoczął podbój rynku mobilnego

wiadomość10 listopada 2017

Na mobilnych systemach iOS i Android zadebiutowała pełna wersja gry Bladebound, czyli RPG-a akcji, za którego opracowanie odpowiada katowicki zespół Artifex Mundi.

Najlepsze polskie gry mobilne z Digital Dragons 2016
Najlepsze polskie gry mobilne z Digital Dragons 2016

wiadomość19 maja 2016

Jest steampunk, są barbarzyńcy, nie zabrakło i siekania potworów. Wybraliśmy trzy naszym zdaniem najciekawsze polskie gry mobilne, która pokazywane były w tym roku w Krakowie podczas festiwalu Digital Dragons.

Najlepsze mobilne gry kwietnia (m.in. Bladebound, Fallen London i Hammer Bomb)
Najlepsze mobilne gry kwietnia (m.in. Bladebound, Fallen London i Hammer Bomb)

wiadomość5 maja 2016

Omawiamy najlepsze gry mobilne kwietnia. Wśród polecanych pozycji znalazły się m.in. Bladebound, Chameleon Run, Pathfinder Adventures, No Thing, Hammer Bomb, Fallen London, Tormentum: Dark Sorrow oraz Warbits.

Bladebound - polski hack'n'slash od Artifex Mundi trafił na Androida
Bladebound - polski hack'n'slash od Artifex Mundi trafił na Androida

wiadomość6 kwietnia 2016

W usłudze Google Play zadebiutowała gra Bladebound, czyli hack'n'slash z nietypowym systemem sterowania, opracowany przez uznane polskie studio Artifex Mundi.

AND
iOS