Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Bladebound (AND)
OkładkaBladebound (AND)

Bladebound

RPG akcji (hack'n'slash) w klimatach fantasy autorstwa polskiego studia Artifex Mundi. Gra jest przeznaczona na platformy mobilne i została oparta na modelu free-to-play z mikropłatnościami.

RPG | fantasy | hack'and'slash | zagraj za darmo | polskie | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bladebound Premiera

9lis2017

AND iOS

Gry podobne do Bladebound

Iesabel

Exiled Kingdoms

Dragalia Lost

Bladebound to wydane na platformę AND i iOS RPG akcji typu hack’n’slash utrzymane w klimacie fantasy. Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, a opracowało ją polskie studio Artifex Mundi, znane z takich serii przygodówek z ukrytymi przedmiotami (HOPA) jak Nightmares from the Deep czy Grim Legends.

Fabuła

Fabuła gry zaczyna się dosyć nietypowo jak na gatunek fantasy, gdyż kampanię otwiera porażka sił dobra. Broniący śmiertelników Zakon Strażników Ostrza zostaje pokonany za sprawą knowań zdrajcy ze swoich własnych szeregów, znanego od tego momentu jako Wiarołomca.

Gracz wciela się w Strażnika, ostatniego z ocalałych wojowników, który po kilku stuleciach powraca do opanowanej przez siły zła krainy, aby pomścić braci, odbudować zakon i ocalić to, co zostało ze świata.

Mechanika

W wydanym na platformę AND i iOS Bladebound fundamenty rozgrywki nie odbiegają znacząco od standardów hack’n’slashów. Wydarzenia obserwujemy więc z kamery umieszczonej nad głową postaci (w rzucie izometrycznym), a zabawa polega głównie na eksplorowaniu lokacji i walce z potworami za pomocą mocno zręcznościowego systemu walki. Również dosyć typowe jest sterowanie. Po jednej stronie ekranu umieszczono wirtualnego pada odpowiadającego za poruszanie się postaci, a po drugiej znajdziemy duży przycisk ataku oraz ikony aktywujące zdolności specjalne.

Jak na grę RPG przystało, Bladebound zawiera także system rozwoju bohatera, pozwalający inwestować zarobione punkty doświadczenia w ulepszanie statystyk postaci. Ponadto potencjał bojowy herosa zwiększamy, wyposażając go w coraz lepszy rynsztunek. Autorzy przygotowali również prosty system craftingu, umożliwiający wykucie własnego oręża i innych przydatnych przedmiotów.

Tryby gry

Gra w wersji na platformę AND i iOS oferuje kampanię fabularną dla pojedynczego gracza oraz kilka dodatkowych trybów dla zabawy solo. Dostępna jest także opcja multiplayer, pozwalająca na zmierzenie się z innymi graczami na zamkniętych arenach.

Kwestie techniczne

Mocną stroną Bladebound na platformie AND i iOS jest jakość wykonania. Gra robi bardzo dobre wrażenie za sprawą atrakcyjnej trójwymiarowej grafiki, wykonanej w lekko kreskówkowym stylu.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Bladebound: 12+

AND
iOS