Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Sensible Soccer '98 (PC)

Sensible Soccer '98 PC

Pierwsza próba odświeżenia formuły kultowej serii Sensible Soccer, łącząca magię pierwowzoru z unowocześnioną oprawą graficzną 3D. Gra oferuje typowe dla serii elementy, takie jak widok z góry oraz prosty i intuicyjny model sterowania.

Sportowe | piłka nożna | 2D | na 2 osoby | top-down

PC Windows
Okładka Sensible Soccer '98 (PC)

producent: Sensible Software

wydawca: GT Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25sierpnia1998

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sensible Soccer ‘98 to wydana na PC pierwsza próba odświeżenia formuły serii Sensible Soccer, która była – obok takich marek jak KickOff czy Goal! – jedną z najpopularniejszych gier piłkarskich początku lat 90. Za jej powstanie odpowiada ponownie brytyjskie studio Sensible Software, a głównymi projektantami byli twórcy oryginału: John Hare oraz Chris Chapman.

Mechanika

Założeniem Sensible Soccer ’98 było połączenie magii poprzednich części cyklu z unowocześnioną oprawą graficzną, co w praktyce oznacza przeskok w środowisko 3D. Pomimo tego deweloperzy starali się nie nadużywać możliwości nowego silnika graficznego, oferując dobrze znany fanom widok z kamery zawieszonej wysoko nad boiskiem. Nowoczesna perspektywa 3D oraz znana z konkurencyjnych tytułów możliwość zmiany kąta kamery pojawiają się w grze w zasadzie wyłącznie podczas powtórek. Nie oglądamy już jednak charakterystycznych dla gier Sensible Software pikselowatych ludzików, a bardziej zaawansowane i lepiej animowane postaci 3D.

W Sensible Soccer ’98 zastosowano po raz kolejny prosty i intuicyjny model sterowania, który pomimo wykorzystania wyłącznie dwóch przycisków, daje graczom spore możliwości dryblingu, wykonywania trików czy podkręcania piłki. Zmianie uległ też sposób prowadzenia piłki, która nie „klei się do nogi” tak, jak w poprzednich odsłonach serii.

Tryby gry

Ze względu na zmiany zachodzące na rynku gier wideo oraz ogromne pieniądze potrzebne do zdobycia wszystkich niezbędnych licencji, Sensible Soccer ’98 na PC pozbawiony został niestety jednego z największych atutów jego bezpośredniego poprzednika, jakim była bogata baza oryginalnych klubów i zawodników z całego świata. Nazwiska piłkarzy zostały więc w grze nieznacznie poprzekręcane, a dostępnych drużyn jest o wiele mniej; mało jest też trybów zabawy. Niedogodności te w niewielkim tylko stopniu rekompensuje wbudowany w grę edytor, pozwalający na zmianę nazw drużyn i nazwisk zawodników, a także tworzenie własnych turniejów.

Inne

Kilka miesięcy po premierze Sensible Soccer ’98, na komputerach PC oraz konsolach PlayStation ukazał się Sensible Soccer ’98: European Club Editon, zawierający więcej drużyn oraz zaktualizowane składy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Sensible Soccer '98

Wymagania wiekowe Sensible Soccer '98

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Sensible Soccer '98

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 75
  • 16 MB RAM
  • Windows 95