Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka World Cup 98 (PC)

World Cup 98 PC

World Cup 98 jest symulatorem piłki nożnej przygotowanym przez firmę EA Sports z okazji Mistrzostw Świata we Francji. Gracze mają okazję poprowadzić jedną z 40 reprezentacji narodowych (32 biorące udział w turnieju i 8 które odpadły w barażach o awans) do zwycięstwa w mundialu.

Sportowe | piłka nożna

PC Windows
Okładka World Cup 98 (PC)

producent: EA Sports

wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24maja1998

24maja1998

pudełko PL

World Cup 98 to kolejna odsłona symulatorów piłki nożnej, które wyszły spod rąk programistów EA Sports. Tym razem znany producent gier sportowych postanowił wykorzystać boom, jaki towarzyszył Mistrzostwom Świata, które miały miejsce we Francji.

W grze możemy pokierować poczynaniami jednej z 40 drużyn (32 uczestników MŚ plus osiem drużyn, które walczyły w barażach, ale ostatecznie nie dostały się do turnieju głównego). Menu programu zostało znacznie ulepszone, dzięki czemu zapoznanie z interfejsem nie zabiera zbyt dużo czasu.

Przed każdym meczom naszym oczom ukazuje się filmik z widokiem na miasto oraz stadion, na którym odbędzie się spotkanie. Do wyboru autorzy pozostawili nam m.in. stopień trudności rozgrywki (Amateur, Professional, World Class), warunki pogodowe (deszcz, silny wiatr, itp.), czy długość trwania meczu. W dowolny sposób możemy także edytować poszczególne cechy zawodników.

Komentarze do gry są fachowe i rzadko powtarzają się podczas rozgrywanego spotkania. Do grona komentatorów dołączyły dwie, znane z świata piłki nożnej, osobistości: Gary Linker oraz Chris Waddle. Grafika została znacznie poprawiona w stosunku do poprzedniej edycji „Fify”. Piłkarze poruszają się płynnie, a animowane wstawki wyglądają bardzo naturalnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 237 głosów czytelników.

Gry podobne do World Cup 98

Wymagania wiekowe World Cup 98

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe World Cup 98

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: P100 MHz, 16 MB RAM, CD-ROMx4