Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitchPCXONEPS4
Okładka McDroid (Switch)
OkładkaMcDroid (Switch)

McDroid

Zwariowana gra z gatunku tower defence, łącząca mechanikę strategii RTS z arcade’ową strzelaniną. Jak tytułowy robot bojowy, który trafia na nieznaną planetę M. musimy bronić swej bazy przed inwazją zmutowanych robaków.

Akcji | tower defense | elementy strategiczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

McDroid Premiera

25lis2012

PC

1mar2016

PS4

4mar2016

XONE

5sty2022

Switch

McDroid to dostępna na platformie XONE, PS4 i PC debiutancka produkcja niezależnego, kalifornijskiego studia Elefantopia, reprezentująca popularny gatunek gier typu tower defense. Założyciel studia Laurent Lavigne ma za sobą m.in. pracę przy wielkich hollywoodzkich produkcjach, takich jak The Matrix, Mission Impossible III czy seria Transformers. Utrzymana w humorystycznym, nieco surrealistycznym klimacie gra łączy w sobie cechy strategii czasu rzeczywistego oraz typowego shootera arcade i przeznaczona jest raczej dla casualowych graczy.

Fabuła

Powracając z kosmicznych wojaży, w wyniku awarii statku nasz protagonista trafia na powierzchnię nieznanej planety M., gdzie roi się od różnej maści zmutowanych robaków. Dbając o bezpieczeństwo swojej rodziny, McDroid podejmuje walkę z zagrażającym jej niebezpieczeństwem, próbując przechytrzyć przeciwników i rozwikłać tajemnicę mega-korporacji GLACeNTO, która jak się okazuje stoi za całą serią nietypowych zjawisk.

Mechanika

Zasady gry są proste – naszym celem jest rozwijanie bazy i odpieranie ataków przeciwników, sterowanych przez AI. Przejmujemy kontrolę nad tytułowym robotem bojowym, którego zadaniem jest obrona przed mutantami oraz groźnymi wirusami atakującymi truskawkowe pola, będące podstawą naszej ekonomii. W wykonaniu zadania pomoże nam szeroka gama zakręconych broni, począwszy od fabryki botów na cewkach Tesli, na działkach pulsacyjnych skończywszy. Powyższy arsenał montować możemy modułowo na barkach robota lub na wolnostojących wieżyczkach obronnych. Równocześnie musimy dbać o sprawny rozwój zarządzanej przez nas bazy, poprzez jej rozbudowę, konieczne naprawy, zbieranie surowców i prowadzenie badań naukowych.

Po ukończeniu trybu kampanii, złożonego z 10 poziomów o rosnącym stopniu trudności, odblokowujemy nowe tryby gry: challenge i nightmare. Dzięki temu, zachowując wypracowane podczas misji fabularnych bronie i złoto, możemy pomóc znajomym w zaliczeniu misji kooperacyjnych lub rywalizować w stworzonym dla czterech graczy trybie areny. Opcja ta dostępna jest jednak wyłącznie dla posiadaczy pecetowej wersji gry.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie XONE, PS4 i PC McDroid to gra kolorowa i przepełniona szalonym, absurdalnym humorem. Ręcznie malowana grafika wykonana została w technologii cel-shadingu, przypominającym słynną serię Borderlands. Gra została stworzona na silniku Unity, pozwalającym na cross-platformową grę posiadaczom Windows, Linuxa i MacOS.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI McDroid

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

McDroid Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i7 3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8500 lub lepsza)
  • 1024 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
PC
PS4
XONE
Switch