Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Sensible Golf (PC)

Sensible Golf PC

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa twórców Sensible Soccera i serii Cannon Fodder, oferująca mocno uproszczoną i zrealizowaną z dużym przymrużeniem oka odmianę gry w golfa.

Sportowe | golf | 2D

PC Windows
Okładka Sensible Golf (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15marca1996

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sensible Golf to dwuwymiarowa gra zręcznościowa na PC, oferująca mocno uproszczoną i zrealizowaną z przymrużeniem oka wizję gry w golfa. Za powstanie tytułu odpowiada brytyjskie studio Sensible Software, które po sukcesie serii Sensible Soccer postanowiło przeszczepić swój charakterystyczny styl graficzny oraz ideę beztroskiej zabawy na grunt innych gier sportowych.

Mechanika

Z uwagi na fakt, że rozgrywka toczy się wyłącznie w dwóch wymiarach, w Sensible Golf nie uświadczymy realizmu znanego z typowych symulatorów golfowych, takich jak Microsoft Golf czy seria Links. Akcję obserwujemy tu w perspektywie z góry, doskonale znanej fanom wspomnianego Sensible Soccera czy popularnej serii Cannon Fodder. Rozgrywka – choć podporządkowana wszystkim podstawowym zasadom gry w golfa – została znacznie uproszczona.

Przede wszystkim nie musimy martwić się o tak istotne dla każdego golfisty elementy, jak siła wiatru czy nachylenie terenu. Cała zabawa sprowadza się do wybrania odpowiedniego kija (gra sama sugeruje ten najlepszy) oraz oddania celnego strzału, a jedynym naszym problemem w drodze do dołka są ewentualne przeszkody terenowe oraz typ podłoża, na którym wyląduje piłka. Samo uderzenie zrealizowane zostało znaną z typowych gier golfowych metodą trzech kliknięć, które odpowiadają za zamachnięcie się, ustalenie siły strzału, a następnie uderzenie w najbardziej odpowiedniej chwili.

Tryby gry

Sensible Golf na PC pozwala na zabawę w kilku trybach rozgrywki, w których możemy rozegrać rundę, turniej lub cały sezon na całkowicie fikcyjnych polach golfowych. Możliwa jest też opcja wspólnej zabawy z przyjaciółmi, w której uczestniczyć może nawet do 72 osób. Z uwagi na wymienione wyżej uproszczenia, gra nie może być traktowana jako pełnoprawny symulator golfa, ale z całą pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom czysto zręcznościowych produkcji studia Sensible Software.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   gorące krzesło     Liczba graczy: 1 - 72  

Nośnik: 2 FDD / 1 CD

Wymagania wiekowe Sensible Golf

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Sensible Golf

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 486 DX
  • 8 MB RAM
  • DOS/Windows 3.x