Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka South Park (PC)

South Park PC

Czwórka doskonale znanych fanom serialu South Park bohaterów podejmuje się obrony miasteczka przed zmutowanymi indykami, zabójczymi krowami, ożywionymi zabawkami i innymi niebezpieczeństwami z Kosmosu.

Zręcznościowe | seriale animowane | humorystyczne

PC Windows
Okładka South Park (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2marca1999

Serial South Park ma chyba tyle samo zagorzałych fanów, co i przeciwników. Z myślą o tych pierwszych studio Acclaim Entertainment przygotowało grę, która pozwala wcielić się w jedną z pierwszoplanowych postaci i wziąć udział w absurdalnej, makabrycznej przygodzie, jaką w niemal każdym odcinku przeżywają bohaterowie popularnej kreskówki.

Fabuła gry luźno nawiązuje do wątków z pierwszych sezonów serialu. Niedaleko tytułowego miasteczka rozbija się meteoryt. Sprawia on, że z pozoru normalne zwierzęta i przedmioty zaczynają zagrażać mieszkańcom. Czwórka bohaterskich dzieciaków - Stan Marsh, Kyle Broflovski, Eric Cartman i Kenny McCormick staje do walki ze zmutowanymi indykami, zabójczymi krowami, ożywionymi zabawkami, robotami, obcymi i innymi przeciwnikami.

Zważywszy na to, że gra South Park stanowi adaptację serialu animowanego, jej twórcy przyjęli dosyć odważną konwencję gatunkową – łącząc zręcznościówkę z FPS-em. Gracz ma okazję wcielić się w jednego z bohaterów serialu i używając rozmaitego uzbrojenia powstrzymywać hordy napastników. W arsenale dostępnych broni znaleźć można m.in. śnieżki (także żółte), kuszę strzelającą przetykaczami do toalet i przenośną wyrzutnię krów. Z kolei do uzupełniania zdrowia służą batoniki i chrupki serowe.

Gra zawiera sporą dawkę humoru rodem z kreskówki. Zwłaszcza w czasie odpraw przed poszczególnymi misjami posłuchać można typowych dla bohaterów serialu żartów i odzywek. Warto też zwrócić uwagę, że głosu postaciom z gry udzielili ci sami aktorzy, którzy dubbingują serial.

Grafika South Park nie rzuca na kolana, ale dobrze wpisuje się w przyjętą konwencję. Jest kolorowa, kanciasta i żartobliwa. Gra korzysta z silnika graficznego, który wcześniej znalazł zastosowanie m.in. w Turok 2: Seeds of Evil. Został on jednak gruntownie przebudowany na potrzeby tej nietypowej produkcji.

Poza trybem rozgrywki dla pojedynczego gracza, South Park oferuje także możliwość zabawy dla wielu graczy. Do najciekawszych opcji rozgrywki należy „head-to-head” z limitem czasu, obrażeń lub całkowicie bez ograniczeń.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 5,5 / 10 na podstawie 192 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe South Park

16+

Wymagania sprzętowe South Park

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 266
  • 32MB
  • karta dźwiękowa
  • akcelerator 3D
  • HDD 95 MB
Sega kupiła autorów Company of Heroes 2, Koch Media przejęło deweloperów Saints Row, koniec twórców Darksiders - wyniki aukcji aktywów THQ
Sega kupiła autorów Company of Heroes 2, Koch Media przejęło deweloperów Saints Row, koniec twórców Darksiders - wyniki aukcji aktywów THQ

wiadomość24 stycznia 2013

Aukcja aktywów THQ dobiegła końca. Wśród zwycięzców licytacji znalazła się m.in. firma Sega, która kupiła studio Relic i serię Company of Heroes oraz niemieckie Koch Media, które nabyło zespół Volition i cykl Saints Row. Niestety, nie było chętnych na znane z Darksiders studio Vigil, co oznacza koniec tego dewelopera.