Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4XONEPC
Okładka Seasons after Fall (PS4)
OkładkaSeasons after Fall (PS4)

Seasons after Fall

Przygodowa gra akcji w konwencji platformówki. W Seasons after Fall wcielamy się w postać lisa usiłującego przywrócić równowagę w świecie przyrody, w którym zanikają pory roku. W tym celu sympatyczny bohater musi odszukać czterech strażników pór roku.

Przygodowe | platformówki | 2D | indie | przygodowe gry akcji

Seasons after Fall Premiera

2wrz2016

PC

16maj2017

PS4 XONE

Seasons after Fall to przygodowa gra akcji w konwencji platformówki, w której pod postacią lisa próbujemy przywrócić równowagę w świecie przyrody. Za powstanie tytułu odpowiada założone w 2009 roku, niezależne francuskie studio Swing Swing Submarine, mające już na swoim koncie takie produkcje jak Block That Matter oraz Tetrobot and Co. Gra pojawiła się na komputerach PC oraz konsolach ósmej generacji.

Fabuła

Fabuła gry przenosi nas do świata, w którym zanikają klasyczne pory roku, co powoduje kolosalne zmiany w życiu lasu oraz całej przyrody. Wcielamy się w postać sympatycznego liska, który wyrusza w podróż celem odszukania czterech strażników pór roku i przywrócenia równowagi w świecie. Nie będzie to jednak wędrówka całkiem zwyczajna, gdyż nasz protagonista może posługiwać się potężnymi mocami, pozwalającymi na manipulowanie środowiskiem.

Mechanika

Mechanika rozgrywki wydanej na PC, XONE i PS4 pozycji czerpie z klasycznych gier platformowych z podgatunku metroidvania, a zabawa sprowadza się do przemierzania kolejnych lokacji (m.in. lasów, rzek i jaskiń), wypełnionych mniej lub bardziej wyszukanymi przeszkodami. W miarę postępów w grze i odnajdywania kolejnych strażników pór roku, nasz bohater przejmuje ich moce, co pozwala mu wpływać na otaczające go środowisko i radzić sobie z kolejnymi zagadkami. Na przykład przywołując zimę, można zamrozić rwący wodospad, aby bezpiecznie przejść na jego drugą stronę, a wzywając wiosnę, przyczynić się do szybszego wzrostu roślin, po których łodygach można dostać się do pozornie niedostępnych obszarów.

Kwestie techniczne

Seasons after Fall na PC, XONE i PS4 wyróżnia się spośród podobnych sobie produkcji dwuwymiarową, ręcznie rysowaną grafiką, wykonaną z iście artystycznym zacięciem i przypominającą klasyczne filmy rysunkowe. Na wysokim poziomie stoi także ścieżka dźwiękowa gry, nagrana przez kwartet smyczkowy.

Ostatnia modyfikacja 23 kwietnia 2015

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,6 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Seasons after Fall

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Seasons after Fall Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.2 GHz/AMD Athlon 64 X2 5600+
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 640/Radeon HD 6750 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7/8/10
PC
PS4
XONE