Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Hero Generations: ReGen (PC)

Hero Generations: ReGen

Turowa strategia 4X w realiach fantasy, wzbogacona elementami RPG oraz gry roguelike. Produkcja jest ulepszoną wersją gry Hero Generations, a za oba tytuły odpowiada studio Heart Shaped Games.

Strategiczne | fantasy | turowe | 4X | roguelike | elementy RPG

Okładka Hero Generations: ReGen (PC)

data premiery gry:

18sie2016

iOS

19sie2016

PC

22lis2016

AND

Hero Generations: ReGen to opracowana z myślą o platformie AND, PC i iOS turowa strategia fantasy wzbogacona elementami RPG-a typu roguelike. Produkcja stanowi rozbudowany i ulepszony remake gry Hero Generations z 2011 roku. Oba tytuły opracowało studio Heart Shaped Games.

Mechanika

Akcja wydanego na platformę AND, PC i iOS Hero Generations: ReGen osadzona została w klasycznej krainie fantasy. Zadaniem graczy jest pokierowanie karierą bohatera o wielkich ambicjach, który chce na stałe zapisać się w historii świata. Życie ludzkie jest jednak bardzo krótkie i po kilkudziesięciu turach zawsze dobiegnie końca. Konieczne więc jest nie tylko odnoszenie sukcesów, ale również zadbanie o spłodzenie potomków, którzy potem będą kontynuowali dzieło swoich przodków – inaczej śmierć herosa zakończy rozgrywkę.

Hero Generations: ReGen rozgrywane jest w systemie turowym, gdzie każda jedna tura odpowiada jednemu rokowi życia bohatera. Podczas zabawy gracz eksploruje proceduralnie generowany świat i wypełnia zadania. Szybkie tempo starzenia się herosa wymusza podejmowanie trudnych decyzji. Konieczne jest znalezienie odpowiedniej równowagi między przygodami a rozwijaniem własnego miasta oraz pomiędzy sukcesem jednej postaci a zadbaniem o dobry start życiowy dla jej potomków.

Podczas zabawy możemy m.in. walczyć z potworami, odkrywać nowe terytoria, gromadzić złoto oraz majątek (który potem przekażemy spadkobiercom), zyskiwać sławę poprzez odszukiwanie legendarnych artefaktów i zabijanie bossów, ale też inwestować w rozwój naszego miasta poprzez stawianie budynków oraz prowadzenie badań nad nowymi technologiami.

Zabawę urozmaicają specjalne losowe wydarzenia, które nawiedzają krainę równo co sto lat, istotnie zmieniając równowagę sił. Do takich zdarzeń należą m.in. kataklizmy, przebudzenie rasy prastarych potworów czy nawiązanie pierwszego kontaktu z odległą cywilizacją.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Hero Generations: ReGen

12+

Hero Generations - na Androidzie zadebiutowała pomysłowa strategia fantasy z elementami roguelike
Hero Generations - na Androidzie zadebiutowała pomysłowa strategia fantasy z elementami roguelike

wiadomość27 listopada 2016

Doczekaliśmy się androidowej premiery Hero Generations, czyli pomysłowej strategii fantasy z elementami roguelike, w której każda tura jest jednym rokiem z życia naszego bohatera.

Zapowiedziano Hero Generations: ReGen - nietypową strategię fantasy z elementami roguelike
Zapowiedziano Hero Generations: ReGen - nietypową strategię fantasy z elementami roguelike

wiadomość9 kwietnia 2016

Studio Heart Shaped Games zapowiedziało Hero Generations: ReGen, czyli nietypową strategię fantasy łączącą elementy 4X i roguelike, w której każda tura jest jednym rokiem życia bohaterów.

PC
iOS
AND