Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSANDPC
Okładka Hero Generations: ReGen (iOS)

Hero Generations: ReGen

Turowa strategia 4X w realiach fantasy, wzbogacona elementami RPG oraz gry roguelike. Produkcja jest ulepszoną wersją gry Hero Generations, a za oba tytuły odpowiada studio Heart Shaped Games.

Strategiczne | fantasy | turowe | 4X | roguelike | elementy RPG

Okładka Hero Generations: ReGen (iOS)

data premiery gry:

18sie2016

iOS

19sie2016

PC

22lis2016

AND

Hero Generations: ReGen to opracowana z myślą o platformie AND, PC i iOS turowa strategia fantasy wzbogacona elementami RPG-a typu roguelike. Produkcja stanowi rozbudowany i ulepszony remake gry Hero Generations z 2011 roku. Oba tytuły opracowało studio Heart Shaped Games.

Mechanika

Akcja wydanego na platformę AND, PC i iOS Hero Generations: ReGen osadzona została w klasycznej krainie fantasy. Zadaniem graczy jest pokierowanie karierą bohatera o wielkich ambicjach, który chce na stałe zapisać się w historii świata. Życie ludzkie jest jednak bardzo krótkie i po kilkudziesięciu turach zawsze dobiegnie końca. Konieczne więc jest nie tylko odnoszenie sukcesów, ale również zadbanie o spłodzenie potomków, którzy potem będą kontynuowali dzieło swoich przodków – inaczej śmierć herosa zakończy rozgrywkę.

Hero Generations: ReGen rozgrywane jest w systemie turowym, gdzie każda jedna tura odpowiada jednemu rokowi życia bohatera. Podczas zabawy gracz eksploruje proceduralnie generowany świat i wypełnia zadania. Szybkie tempo starzenia się herosa wymusza podejmowanie trudnych decyzji. Konieczne jest znalezienie odpowiedniej równowagi między przygodami a rozwijaniem własnego miasta oraz pomiędzy sukcesem jednej postaci a zadbaniem o dobry start życiowy dla jej potomków.

Podczas zabawy możemy m.in. walczyć z potworami, odkrywać nowe terytoria, gromadzić złoto oraz majątek (który potem przekażemy spadkobiercom), zyskiwać sławę poprzez odszukiwanie legendarnych artefaktów i zabijanie bossów, ale też inwestować w rozwój naszego miasta poprzez stawianie budynków oraz prowadzenie badań nad nowymi technologiami.

Zabawę urozmaicają specjalne losowe wydarzenia, które nawiedzają krainę równo co sto lat, istotnie zmieniając równowagę sił. Do takich zdarzeń należą m.in. kataklizmy, przebudzenie rasy prastarych potworów czy nawiązanie pierwszego kontaktu z odległą cywilizacją.

Minirecenzja Hero Generations: ReGen – coś się kończy, coś zaczyna

PLUSY:
  1. system pokoleniowy – bohater ginie, ale pałeczkę po nim przejmuje jego dziecko i tak w kółko;
  2. rozbudowana, ale całkiem przystępna rozgrywka;
  3. ciekawa i emocjonująca walka.
MINUSY:
  1. prawdziwa zabawa zaczyna się w późniejszym czasie, więc część graczy zniechęci się nudnawym początkiem.

Łączenie rozmaitych gatunków gier to w dzisiejszych czasach norma. Mieliśmy już strzelanki z elementami RPG, match-3 z RPG, pinballa scalonego z malarstwem, a kolejną ciekawą produkcją jest Hero Generations: ReGen – miks strategii 4K i roguelike od studia Heart Shaped Games.

Rozgrywka opiera się na bardzo interesującym patencie. W każdej turze z życia naszego podopiecznego ucieka bowiem cały rok. W związku z tym zabawa kończyłaby się dość szybko ze względu na starzenie, ale swoją legendę tworzymy płodząc dzieci, które będą kontynuować dzieło po śmierci ojca. Cykl ten powtarzamy ile się da, ale nie jest to łatwe zadanie, gdyż musimy posiadać odpowiednio rozwinięte statystki, znaleźć zonę, zadbać o miasto, a dodatkowo cały czas trzeba walczyć z potworami.

Oczywiście nie brakuje elementów związanych ze zdobywaniem doświadczenia i nowego ekwipunku, ale nie są to szczególnie nowatorskie rozwiązania. Za to ciekawie wypada walka z napotkanymi bestiami. Polega ona na rzucaniu kostką – komu wypadnie większa liczba oczek, ten zadaje cios. System jest losowy, ale wraz z wiekiem kostka naszego bohatera staje się silniejsza, a co za tym idzie mamy większe szanse na wygraną, jeżeli jesteśmy starsi.

Gra stopniowo odkrywa przed nami wszystkie karty, i choć zazwyczaj jest to zaleta, tak w tym przypadku jest to największa wada. Hero Generations: ReGen pokazuje pełnię możliwości dopiero po kilku dobrych godzinach zabawy. W międzyczasie momentami jest nieco nudno, przez co część osób może się zniechęcić do dalszego poznawania aplikacji. Element ten mógł zostać nieco lepiej dopracowany, ale jeżeli dacie tej produkcji nieco więcej czasu niż normalnie, to zostaniecie wynagrodzeni z nawiązką.

Hero Generations: ReGen to strasznie ciekawa gra. Tytuł posiada wszystko, co powinien – jest interesujący mechanizm zabawy, złożona, ale w miarę przystępna rozgrywka oraz przyjemna grafika. Jak jednak wspomniałem na docenienie tego projektu potrzeba trochę czasu, więc nie dajcie się zwieść takim sobie początkiem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Hero Generations: ReGen

Wymagania wiekowe Hero Generations: ReGen

12+

Hero Generations - na Androidzie zadebiutowała pomysłowa strategia fantasy z elementami roguelike
Hero Generations - na Androidzie zadebiutowała pomysłowa strategia fantasy z elementami roguelike

wiadomość27 listopada 2016

Doczekaliśmy się androidowej premiery Hero Generations, czyli pomysłowej strategii fantasy z elementami roguelike, w której każda tura jest jednym rokiem z życia naszego bohatera.

Zapowiedziano Hero Generations: ReGen - nietypową strategię fantasy z elementami roguelike
Zapowiedziano Hero Generations: ReGen - nietypową strategię fantasy z elementami roguelike

wiadomość9 kwietnia 2016

Studio Heart Shaped Games zapowiedziało Hero Generations: ReGen, czyli nietypową strategię fantasy łączącą elementy 4X i roguelike, w której każda tura jest jednym rokiem życia bohaterów.

PC
iOS
AND