Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCANDiOS
Okładka Breath of Fire 6 (AND)
OkładkaBreath of Fire 6 (AND)

Breath of Fire 6

Szósta pełnoprawna odsłona kultowej serii gier jRPG, zapoczątkowanej w 1993 roku na konsolach NES i powracającej po ponad 10-letniej przerwie za sprawą firmy Capcom.

RPG | fantasy | turowe | 2D | elementy strategiczne | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Breath of Fire 6 Premiera

20lut2016

AND iOS

23lut2016

PC

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Gry podobne do Breath of Fire 6

Final Fantasy VII

Final Fantasy IV

Secret of Mana (2010)

Breath of Fire 6 to wydana na platformę PC, AND i iOS gra jRPG autorstwa wewnętrznego studia firmy Capcom. Jest to pierwsza odsłona cyklu, która nie została opracowana z myślą o konsolach.

Fabuła

Gra przenosi nas do znanej z poprzednich odsłon krainy fantasy. Akcja rozpoczyna się tysiąc lat po tym, jak młody mężczyzna aktywował Moc Smoka i doprowadził do kataklizmu, zamieniającego większość powierzchni świata w pustynię. Ocalonym udało się jednak z czasem odbudować cywilizację i przywrócić żyzność licznym ziemiom.

Niestety, kres tej sielance kładzie pojawienie się nowego mocarstwa znanego jako Imperium Insidia, które rozpoczyna systematyczny podbój całej krainy. Jednym z jego celów staje się rodzinna wioska kierowanego przez gracza bohatera. Zostaje ona spalona, a jej mieszkańcy wymordowani. Naszym zadaniem jest oczywiście pomszczenie bliskich i znalezienie sposobu na powstrzymanie triumfalnego marszu Imperium.

Mechika

W wydanym na platformę PC, AND i iOS Breath of Fire 6 zabawę rozpoczynamy od wykreowania bohatera. Wybieramy jego płeć, wygląd, imię oraz statystyki i umiejętności startowe. Same mechanizmy rozgrywki stanowią połączenie klasycznych rozwiązań gatunku jRPG z elementami strategii ekonomicznej. Większość czasu spędzamy eksplorując świat, realizując zadania, rozwijając bohaterów oraz przede wszystkim walcząc z hordami wrogów.

Walka jest toczona w czasie rzeczywistym i mocno zręcznościowa, a kluczową rolę odgrywa łączenie ataków w kombosy oraz sprawne wykorzystywanie kontrolowanych przez sztuczną inteligencję sojuszników. Towarzyszy możemy zwerbować ponad trzystu, ale na misje zabieramy jedynie niewielką drużynę.

Natomiast wspomniane elementy strategii ekonomicznych zostały zrealizowane poprzez obdarowanie bohatera własną wioską. W niej musimy gromadzić surowce i konstruować budynki, co zapewnia dostęp do ulepszeń i przedmiotów, przydatnych w części RPG.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,4 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 100 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Breath of Fire 6: 12+

PC
AND
iOS