Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 listopada 2016, 09:46

Hero Generations - na Androidzie zadebiutowała pomysłowa strategia fantasy z elementami roguelike

Doczekaliśmy się androidowej premiery Hero Generations, czyli pomysłowej strategii fantasy z elementami roguelike, w której każda tura jest jednym rokiem z życia naszego bohatera.

W kwietniu tego roku studio Heart Shaped Games zapowiedziało, że pracuje nad rozszerzoną mobilną wersją wydanego na konsolę OUYA Hero Generations. Teraz produkcja wreszcie trafiła do sprzedaży na urządzenia z Androidem.

Lubimy, gdy trafiają do nas gry oparte na nietypowych pomysłach i takim właśnie tytułem jest Hero Geneations. Jest to bowiem mieszanka RPG-a i strategii, w której każda tura stanowi jeden rok z życia bohatera. Akcja toczy się w krainie fantasy, a my kierujemy herosem mającym ambicje zmienić losy całego świata. Dokonanie tego w ciągu kilkudziesięciu tur jest niemożliwe, dlatego bohaterowie muszą zadbać o potomków. W czasie życia każdego herosa musimy więc nie tylko popchnąć do przodu plan całego rodu, ale również znaleźć postaci drugą połówkę i zapewnić jej potomstwo, które po śmierci rodziców będzie kontynuowało nasze zadanie.

Świat generowany jest losowo i podczas zabawy, niczym w klasycznych RPG-ach, musimy m.in. walczyć z potworami, odkrywać nowe terytoria oraz gromadzić majątek, który potem przekażemy spadkobiercom. Do tego dochodzą elementy strategiczne, wymagające inwestowania w rozwój naszego rodzinnego miasta poprzez konstruowanie budynków oraz prowadzenie badań nad nowymi technologiami.

Fakt, że każda postać ma maksymalnie kilkadziesiąt ruchów drastycznie zmienia przebieg rozgrywki. Zmuszeni bowiem jesteśmy do niezmiernie oszczędnego dysponowania życiem bohaterów. Konieczne jest odpowiednie zbalansowanie rozwoju ich karier jako bohaterów, z rozbudową miasta oraz zapewnieniem dobrego startu życiowego kolejnym generacjom.

Hero Generations dostępne jest na urządzenia z systemami iOS (od sierpnia) oraz Android (od teraz). Na obu tych platformach gra kosztuje 24 złote i jest produkcją premium, a więc pozbawioną mikropłatnościami. 

Hero Generations w App Store

Hero Generations w Google Play