Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 listopada 2016, 10:44

Noblemen: 1896 – zapowiedziano steampunkową hybrydę strategii i strzelanki

Znane z serii Heroes & Castles i Bug Heroes studio Foursaken Media zapowiedziało mobilną grę Noblemen: 1896, czyli steampunkową hybrydę strategii i strzelanki, w której będziemy zarówno dowodzili całymi armiami, jak i kierowali pojedynczym bohaterem.

Studio Foursaken znane jest z tworzenia wyśmienitych hybryd gier akcji i strategii, zdobywszy taką renomę za sprawą serii Heroes & Castles czy Bug Heroes. Autorzy ujawnili właśnie kolejny projekt tego typu, zatytułowany Noblemen: 1896 i zapowiada się on na najbardziej ambitną produkcję w dorobku zespołu.

Akcja osadzona zostanie w tytułowym roku 1896, ale autorzy zamierzają postawić na historię alternatywną, prezentując wizję schyłku XIX wieku, która połączy realia steampunkowe z elementami zaczerpniętymi z I wojny światowej oraz wojny secesyjnej. Produkcja nie zaoferuje żadnego liniowego scenariusza i zamiast tego postawi na otwartą strategiczną kampanię, podczas której otrzymamy pełną swobodę pokierowania jedną z frakcji biorących udział w wielkim konflikcie.

Pod względem mechaniki, Noblemen: 1896 połączy elementy strategii i gry akcji. Rozgrywka podzielona zostanie na dwie płaszczyzny. Pierwszą z nich będzie prowadzenie wojny w trybie strategicznym. Gracze będą szkolili armie i przemieszczali je po mapie, dbali o zaopatrzenie, podbijali terytoria, przeprowadzali bombardowania oraz oblegali wrogie twierdze. Ponadto otrzymamy możliwość kolekcjonowania specjalnych kart, zapewniających przydatne efekty, takie jak błyskawiczne wzniesienie budynku, wyposażenie wojsk w lepszy sprzęt, przywołanie jednostek specjalnych, czy sprowadzenie na wrogie siły złej pogody lub kłopotów z zaopatrzeniem.

Gdy dojdzie do spotkania dwóch armii gra przestawi się na tryb bitewny. W nim pokierujemy bohaterem, co ukazane zostanie z kamery umieszczonej za jego plecami. Ta płaszczyzna połączy elementy RTS-a i strzelanki. Gracz będzie mógł wykorzystać spory arsenał różnorodnej broni palnej, a w starciach pomoże nam system osłon. Jednocześnie obok herosa walczyć mają oddziały sojusznicze. W każdej chwili będziemy mogli przełączyć się na ekran dowodzenia, gdzie wydamy tym jednostkom rozkazy, takie jak np. zaatakowanie konkretnego wroga czy zmiana pozycji. Jednocześnie sztuczna inteligencja zostanie zaprojektowana tak, aby była dosyć samodzielna.

Noblemen: 1896 zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

Foursaken Media – oficjalna strona studia