Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Noblemen: 1896 (iOS)
OkładkaNoblemen: 1896 (iOS)

Noblemen: 1896

Opracowana przez studio Foursaken Media mobilna hybryda strategii z grą akcji. Akcja Noblemen: 1896 osadzona została w alternatywnej wersji schyłku XIX wieku, łączącej cechy nurtu steampunk z elementami zaczerpniętymi z okresu I wojny światowej oraz wojny secesyjnej.

Strategiczne | TPP | steampunk | zagraj za darmo | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Noblemen: 1896 Premiera

31sie2017

iOS AND

Noblemen: 1896 to wydana na mobilny system iOS i AND hybryda strategii i gry akcji. Produkcję opracowało studio Foursaken Media, czyli autorzy m.in. Heroes & Castles 2, Puzzle to the Center of the Earth, Bug Heroes 2 i Block Fortress: War.

Fabuła

Akcja osadzona została w tytułowym roku 1896, ale autorzy poszli w kierunku historii alternatywnej, prezentując wizję schyłku XIX wieku łączącą realia steampunkowe z elementami zaczerpniętymi z I wojny światowej oraz wojny secesyjnej. Produkcja nie oferuje żadnego nadrzędnego scenariusza – zawarto w niej otwartą strategiczną kampanię, podczas której otrzymujemy pełną swobodę pokierowania jedną z frakcji biorących udział w wielkim konflikcie.

Mechanika

Pod względem mechaniki wydane na system iOS i AND Noblemen: 1896 stanowi hybrydę gatunkową, łącząc elementy strategii i gry akcji. Rozgrywka dzieli się na dwie płaszczyzny. Pierwszą z nich jest prowadzenie wojny w trybie strategicznym. Gracze muszą m.in. szkolić armie i przemieszczać je po mapie, dbać o zaopatrzenie, podbijać terytoria, przeprowadzać bombardowania oraz oblegać wrogie twierdze. Ponadto otrzymujemy możliwość kolekcjonowania specjalnych kart, zapewniających przydatne efekty, takie jak błyskawiczne wzniesienie budynku, wyposażenie wojsk w lepszy sprzęt, przywołanie jednostek specjalnych, czy sprowadzenie na wrogie siły złej pogody lub kłopotów z zaopatrzeniem.

Gdy dochodzi do spotkania dwóch armii gra przestawia się na tryb bitewny. W nim kierujemy pojedynczym bohaterem, który ukazany jest z kamery umieszczonej za jego plecami. Ta płaszczyzna łączy elementy RTS-a i strzelanki. Gracz może korzystać ze sporego arsenału różnorodnej broni palnej, a w starciach pomaga system osłon. Jednocześnie obok herosa walczą oddziały sojusznicze. W każdej chwili możemy przełączyć się na ekran dowodzenia, pozwalający wydawać tym jednostkom rozkazy, takie jak np. zaatakowanie konkretnego wroga czy zmiana pozycji. Jednocześnie sztuczna inteligencja została zaprojektowana tak, aby była dość samodzielna.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Noblemen: 1896: 12+

iOS
AND