Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOS
Okładka Heroes & Castles 2 (iOS)

Heroes & Castles 2 iOS

Kontynuacja hybrydy zręcznościówki i strategii typu tower defense, osadzonej w typowej krainie fantasy. Tak jak w pierwowzorze, w Heroes & Castles 2 kierujemy wojownikiem, na którego barki spada obrona twierdzy oblężonej przez armię potworów.

Akcji | fantasy | tower defense | elementy RPG | elementy strategiczne

Apple iOS
Okładka Heroes & Castles 2 (iOS)

producent: Foursaken Media

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji iOS:

14maja2015

14maja2015

App Store

Heroes & Castles 2 to hybryda zręcznościówki i strategii typu tower defense. Grę opracowało studio Foursaken Media, czyli ekipa, która odpowiadała także za część pierwszą cyklu.

Akcja osadzona jest w standardowej krainie fantasy. Tak jak w pierwowzorze kierujemy pojedynczym wojownikiem, na którego barki spada obowiązek obrony twierdzy przed oblężeniem armii potworów.

Sterowanie przypomina typowe gry z kamerą umieszczona za plecami bohatera i otrzymujemy możliwość wyprowadzania kilku typów ataku, blokowania ciosów tarczą oraz aktywowania umiejętności specjalnych. Heros jest nieśmiertelny i gdy padnie pod ciosami nieprzyjaciół, to po pewnym czasie odradza się w zamku. Jednocześnie całe to zręcznościowe siekanie przeciwników wzbogacone zostało elementami strategicznymi. Musimy gromadzić złoto i za nie wzmacniać obronę grodu, stawiając np. wyższe mury i naprawiając powstałe w nich wyrwy lub konstruując wieże łuczników. Ponadto możliwe jest także szkolenie kilku typów jednostek, które następnie wyruszają na pole bitewne, aby wspierać nas w walce.

W porównaniu z pierwszą częścią znacznie zwiększona została skala bitew. Ponadto nie jesteśmy już ograniczeni tylko do obrony grodu. Zamiast tego po pewnym czasie przechodzimy także do ofensywy, podbijając terytoria wroga, budując na nich własne twierdze oraz oblegając te należące do rywali. Mocnemu rozbudowaniu uległ system walki. Pojawiły się nowe ciosy i masa dodatkowych typów uzbrojenia oraz ekwipunku. Rozszerzono również system rozwoju bohaterów oparty na drzewku umiejętności, które tym razem rozdziela się na trzy główne gałęzie dla każdej rasy/klasy.

Drastycznemu ulepszeniu uległa oprawa graficzna. Wszystkie modele mają więcej detali i pokryte są ostrzejszymi teksturami, ale największą różnicę robi nowy silnik odpowiadający za dynamiczne oświetlenie. Nie ma to jedynie znaczenia wizualnego, gdyż pojawią się starcia w nocy, których przebieg mocno odbiega od tych toczonych w dzień. Wprowadzono także zmieniającą się pogodę, która również wpływa na charakter potyczek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Heroes & Castles 2

Wymagania wiekowe Heroes & Castles 2

12+

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Alphabear, Heroes and Castles 2 i Soda Dungeon)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Alphabear, Heroes and Castles 2 i Soda Dungeon)

wiadomość17 maja 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Alphabear, Heroes and Castles 2, Kritika, Soda Dungeon i Subway Surfers.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Geometry Wars 3, Mortal Kombat X, Taichi Panda)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Geometry Wars 3, Mortal Kombat X, Taichi Panda)

wiadomość18 lipca 2015

Witajcie w następnej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Geometry Wars 3: Dimensions Evolved, Heroes and Castles 2, Mortal Kombat X, Taichi Panda czy Wedding Escape.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Real Racing 3 czy Minecraft: Pocket Edition)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Real Racing 3 czy Minecraft: Pocket Edition)

wiadomość10 czerwca 2015

Witajcie w następnej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Heroes & Castles 2, Minecraft: Pocket Edition czy Real Racing 3.

Heroes & Castles 2 – kontynuacja hybrydy gry akcji i tower defense
Heroes & Castles 2 – kontynuacja hybrydy gry akcji i tower defense

wiadomość25 października 2014

Studio Foursaken Media zapowiedziało Heroes & Castles 2, czyli kontynuację wyśmienitej zeszłorocznej produkcji mobilnej, łączącej grę akcji z rozbudowanymi elementami strategicznymi.