Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSAND
Okładka Puzzle to the Center of the Earth (iOS)
OkładkaPuzzle to the Center of the Earth (iOS)

Puzzle to the Center of the Earth

Puzzle to the Center of the Earth to wyprodukowana przez zespół Foursaken Media gra zręcznościowio-logiczna, łącząca pewne cechy gatunku match-3 z typową dla platformówek rozgrywką.

Logiczne | zagraj za darmo | platformówki | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Puzzle to the Center of the Earth Premiera

23paź2014

iOS AND

Gry podobne do Puzzle to the Center of the Earth

Traps n' Gemstones

Big Hero 6 Bot Fight

2-bit Cowboy

Puzzle to the Center of the Earth to wydana m.in na platformę iOS i AND, hybryda platformówki i gry logicznej, oparta na modelu darmowym z mikropłatnościami. Produkcję opracowało studio Foursaken Media.

Wcielamy się w górnika, którego ambicją jest dokopanie się do samego środka Ziemi. W samej grze zostało to zrealizowane w formie serii losowo generowanych poziomów , a na każdym z nich naszym zadaniem jest dotarcie z punktu startowego na sam dół mapy. Dokonanie tego wymaga najczęściej przekopania się przez wiele warstw podłoża. Cała zabawa polega na tym, że zamiast typowej gleby i skał, podziemne tereny zbudowane są również z różnokolorowych klocków. Ich usuwanie wymaga dopasowania co najmniej trzech o tym samym zabarwieniu. Żeby nie było zbyt łatwo, każde takie dopasowanie pochłania jeden z punktów energii, gromadzonych poprzez tworzenie długich kombinacji. Do tego dochodzą także tzw. receptury destrukcji klocków, który są bardzo pomocne, ale ich aktywacja wymaga katalizatora, a ten uzyskać można jedynie kreując ciągi złożone przynajmniej z sześciu obiektów.

Wszystko to tworzy prosty do opanowania system, który jednocześnie zapewnia wysoki poziom trudności. Obecność punktów energii i katalizatorów sprawia, że nie możemy po prostu metodycznie dopasowywać małych zestawów klocków. Zamiast tego konieczne jest dobre planowanie i spora doza sprytu. Z tym wszystkim zespolone są typowo platformówkowe elementy, wymagające omijania pułapek, pokonywania przeszkód i radzenia sobie z potworami.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Puzzle to the Center of the Earth: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND