Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOS
Okładka Block Fortress: War (AND)

Block Fortress: War

Block Fortress: War to gra akcji wzbogacona elementami tower defense i MOBA. Zabawa sprowadza się do starć dwóch armii, z których każda próbuje zniszczyć bazę wroga.

Akcji | science fiction | MOBA | tower defense | elementy strategiczne

Okładka Block Fortress: War (AND)

data premiery gry:

6mar2014

iOS

15paź2014

AND

Block Fortress: War to wydana na Androida hybryda gatunkowa, łącząca elementy strzelanki, strategii tower defense oraz gry MOBA. Produkcja stanowi kontynuację Block Fortress i oba tytuły opracowało studio Foursaken Media.

Akcja przenosi nas do zbudowanego z klocków uniwersum znanego jako Blockverse. O miejsce to od eonów wojnę toczy kilka potężnych cywilizacji kosmitów. Gracz może przejąć kontrolę nad jedną z nich i jego zadaniem jest doprowadzenie do ostatecznego zwycięstwa jego grupy.

Gra koncentruje się na starciach dwóch drużyn, z których każda próbuje zniszczyć bazę wroga. Do wyboru jest pięć mocno odmiennych frakcji z dziesięcioma bohaterami, a unikalność kierowanej przez nas postaci możemy dodatkowo zwiększać dzięki rozbudowanemu systemowi rozwoju. System walki jest typowo zręcznościowy i przypomina klasyczne strzelanki.

Mapy mają ściśle wytyczone ścieżki, a za zabijanie wrogów i przejmowanie punktów kontrolnych nagradzani jesteśmy surowcami, za które ulepszamy postacie oraz budujemy struktury obronne, takie jak mury, pułapki czy wieżyczki strażnicze Ponadto można też szkolić wojska, pełniące rolę znanych z gier MOBA tzw. creepów. Oznacza to, że nie mamy nad nimi pełnej kontroli i zamiast tego jednostkami tymi rządzi sztuczna inteligencja, która automatycznie atakuje bazę wrogów.

Block Fortress: War oferuje obszerną kampanię dla pojedynczego gracza, podczas której musimy podbić pięć planet. W jej ramach gracz kieruje jednym bohaterem, a pozostałymi rządzi SI. Prawdziwa zabawa czeka jednak w trybie multiplayer, gdzie możemy zmierzyć się z innymi ludźmi w ramach potyczek jeden na jednego lub dwóch na dwóch, a stale uaktualniane sieciowe rankingi pozwalają porównać własne osiągnięcia z tymi wypracowanymi przez resztę społeczności. Dodatkową atrakcją jest tryb endless, w którym walczymy przeciwko niekończącym się falom nieprzyjaciół i cała zabawa polega na próbach jak największego odroczenia w czasie momentu porażki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Block Fortress: War

Wymagania wiekowe Block Fortress: War

12+

Najlepsze mobilne gry MOBA
Najlepsze mobilne gry MOBA

wiadomość30 lipca 2015

W kolejnym krótkim przeglądzie gier mobilnych omawiamy najlepsze produkcje należące do gatunku MOBA.

iOS
AND