Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 kwietnia 2016, 11:10

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Hero Generations: ReGen - nietypową strategię fantasy z elementami roguelike

Studio Heart Shaped Games zapowiedziało Hero Generations: ReGen, czyli nietypową strategię fantasy łączącą elementy 4X i roguelike, w której każda tura jest jednym rokiem życia bohaterów.

Niezależne studio Heart Shaped Games zapowiedziało Hero Generations: ReGen, czyli nietypową strategię łączącą elementy 4X i roguelike, w której każda tura jest jednym rokiem życia bohaterów.

Akcja gry zostanie osadzona w klasycznej krainie fantasy. Zadaniem graczy będzie pokierowanie karierą bohatera o wielkich ambicjach, który chce na stałe zapisać się w historii świata. Życie ludzkie jest jednak bardzo krótkie i po kilkudziesięciu turach zawsze dobiegnie końca. Konieczne więc okaże się nie tylko odnoszenie sukcesów, ale również zadbanie o spłodzenie potomków, którzy potem będą kontynuowali dzieło swoich przodków, gdyż bez tego śmierć herosa zakończy rozgrywkę.

Hero Generations: ReGen rozgrywane więc będzie w systemie turowym, gdzie wykonanie rozkazu w turze zajmie postaci jeden rok życia. Podczas zabawy gracz będzie eksplorował proceduralnie generowany świat i wypełniał zadania. Szybkie tempo starzenia się postaci wymusi podejmowanie trudnych decyzji. Konieczne okaże się znalezienie odpowiedniej równowagi między przygodami, a rozwijaniem własnego miasta oraz między sukcesem jednej postaci, a zadbaniem o dobry start życiowy dla jej potomków.

Podczas zabawy będziemy mogli m.in. walczyć z potworami, odkrywać nowe terytoria, gromadzić złoto oraz majątek, który potem przekażemy spadkobiercom, zyskiwać sławę poprzez odszukiwanie legendarnych artefaktów i zabijanie bossów, jak również inwestować w rozwój naszego miasta poprzez konstruowanie budynków oraz prowadzenie badań nad nowymi technologiami.

Zabawę urozmaicą specjalne losowe wydarzenia, które nawiedzą krainę równo co sto lat, istotnie zmieniając jej sytuację. Wśród takich zdarzeń znajdą się m.in. kataklizmy, przebudzenie rasy prastarych potworów czy nawiązanie kontaktu z odległą cywilizacją.

Projekt zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android oraz na PC. Gra stanowi rozbudowany i ulepszony remake gry Hero Generations, która trafiła na pecety i konsolę OUYA w 2011 roku.