Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2015, 18:55

Call of Cthulhu – tajemnicza gra od firmy Focus Home w rękach Cyanide Studio

Jak wynika z katalogu firmy Focus Home Interactive przywiezionego na niedawne targi gamescom 2015, gra Call of Cthulhu zmieniła dewelopera. Studio Cyanide (twórcy m.in. Styx: Master of Shadows) przejęło ów tajemniczy projekt z rąk zespołu Frogwares, który parę miesięcy temu przeszedł pod skrzydła Bigben Interactive, zapowiadając wydanie nowego Sherlocka Holmesa w 2016 roku.

Call of Cthulhu w skrócie:
  • Producent: Cyanide Studio
  • Wydawca: Focus Home Interactive
  • Gatunek: ???
  • Termin premiery: 2017

Pamiętacie jeszcze grę Call of Cthulhu – tę ujawnioną przez firmę Focus Home Interactive prawie półtora roku temu? Nie, niestety nadal nie wiemy, z jaką właściwie produkcją będziemy mieli do czynienia (choć najbardziej prawdopodobna wydaje się przygodówka), ale niedawne targi gamescom 2015 przyniosły po cichu małą aktualizację w tym temacie, która dopiero teraz rzuciła nam się w oczy. Otóż w przywiezionym do Kolonii katalogu firmy Focus Home na przedostatniej stronie umieszczono omawianą produkcję, ujawniając dwie ciekawe wieści na jej temat. Primo, premiera Call of Cthulhu nastąpi w 2017 roku, a secundo, jej opracowaniem zajmuje się teraz studio Cyanide (znane m.in. ze skradanki Styx: Master of Shadows, sportowej serii Blood Bowl i RPG Gra o tron). Szczególnie interesująca jest ta druga informacja, bowiem półtora roku temu projekt ujawniono jako dzieło zespołu Frogwares, mającego na koncie przede wszystkim przygodówki o Sherlocku Holmesie.

Niestety, logotyp i kilka grafik koncepcyjnych sprzed półtora roku to wszystko, co do tej pory pokazano w temacie Call of Cthulhu. - Call of Cthulhu – tajemnicza gra od firmy Focus Home w rękach Cyanide Studio - wiadomość - 2015-08-20
Niestety, logotyp i kilka grafik koncepcyjnych sprzed półtora roku to wszystko, co do tej pory pokazano w temacie Call of Cthulhu.

Wygląda na to, że zmiana na stołku dewelopera nastąpiła co najmniej kilka miesięcy temu i jest spowodowana opuszczeniem przez wspomniane studio kręgu partnerów firmy Focus Home Interactive. W maju bieżącego roku Frogwares ogłosiło, że przechodzi pod skrzydła konkurencyjnego wydawcy, Bigben Interactive, i ujawniło przy okazji, że kolejna odsłona przygód jednego z najsłynniejszych detektywów wszech czasów – która do tej pory nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana – zadebiutuje w 2016 roku.